Apdovanotos aktyviausios „Skaidrumo akademija“ organizacijos ir mentoriai

Gruodžio 9 d., Tarptautinę antikorupcijos dieną, Lietuvos Respublikos Prezidentūroje vyko iniciatyvos „Skaidrumo akademija“ įkūrimo metinių renginys. Renginyje dalyvavo Lietuvos Respublikos Prezidentas Gitanas Nausėda, Specialiųjų tyrimų tarnybos (STT) direktorius Žydrūnas Bartkus bei iniciatyvos partneriai,  apdovanotos iniciatyvos aktyviausios organizacijos ir mentoriai.

„Siekiame, kad mūsų aplinkoje, organizacijose, visoje šalyje būtų mažiau korupcijos ir daugiau skaidrumo. Dėkoju už tai, kad korupcijai atsparios aplinkos kūrimą suprantate kaip savo pilietinę ir patriotinę pareigą, tam skiriate savo laiką, žinias ir neįkainojamą patirtį. Teigiamus pokyčius Lietuvoje jau pastebėjo Europos Tarybos valstybių prieš korupciją grupė. Daugiausia vilčių teikia priimtas naujos redakcijos Korupcijos prevencijos įstatymas“, – sakė Prezidentas.

„Džiaugiamės, kad Skaidrumo akademijos iniciatyva sėkmingai gyvuoja, prie jos jau prisijungė 37 dalyviai, kurie nori kurti korupcijai atsparią aplinką savo institucijose ir organizacijose. Ypatingai dėkojame iniciatyvos mentoriams, skiriantiems savo laiką ir besidalijantiems patirtimi bei ekspertinėmis žiniomis. Tikiu, kad projektas dar gyvuos ne vienerius metus, o prie iniciatyvos jungsis nauji mentoriai ir dalyviai“, – teigė Žydrūnas Bartkus, STT direktorius.

Renginyje apžvelgti pirmieji „Skaidrumo akademijos“ metai, pristatyti gerieji skaidrumo iniciatyvų pavyzdžiai, pirmojo Lietuvoje antikorupcinio hakatono rezultatai. Renginyje apdovanoti aktyviausi „Skaidrumo akademijos“ dalyviai, mentoriai ir labiausiai į projektą įsitraukusios organizacijos.

Nominacijoje: „Už didžiausias ambicijas tobulėti“ apdovanoti trys aktyviausi „Skaidrumo akademija“ dalyviai: Aplinkos apsaugos departamentas prie Aplinkos ministerijos, UAB „Klaipėdos regiono atliekų tvarkymo centras“ ir Neįgalumo ir darbingumo nustatymo tarnyba prie Socialinės apsaugos ir darbo ministerijos.

Nominacijoje „Už skleidžiamą šviesą ir įkvėpimą“ pagerbti trys aktyviausi iniciatyvos mentoriai: Gintarė Rastenė, Aurimas Kudūkis, AB „Vilniaus šilumos tinklai“ Rizikų valdymo skyriaus vadovas ir Aurimas Navys, AB „Ignitis grupė“ Verslo saugos vadovas.

Nominacijoje „Už didžiausią indėlį pokyčiams“ apdovanotos trys labiausiai į iniciatyvos veiklą įsitraukusios organizacijos: AB „Ignitis grupė“, AB „Vilniaus šilumos tinklai“ ir Lietuvos transporto saugos administracija.

Aktyviausiems „Skaidrumo akademijos“ dalyviams ir visiems mentoriams buvo įteiktos Lietuvos Respublikos Prezidento padėkos. Aktyviausiems mentoriams ir labiausiai į iniciatyvos veiklą įsitraukusioms organizacijoms taip pat įteikti „Skaidrumo akademijos“ simboliniai apdovanojimai.

„Skaidrumo akademija“ – tai gerosios antikorupcinės praktikos mainų vieta, kur didžiausią patirtį sukaupę ir aukščiausią kompetenciją turintys skaidrumo standartų ekspertai dalijasi patirtimi ir patarimais, kaip organizacijoje kurti korupcijai atsparią aplinką. Skaidrumo akademijos gerųjų patirčių mainus inicijuoja Lietuvos Respublikos Prezidentas, iniciatyvos organizatorius – STT. Šiuo metu „Skaidrumo akademija“ jungia 37 dalyvius ir 19 mentorių. Per metus iniciatyva organizavo 14 gerosios antikorupcinės praktikos pasidalinimo ir metodinės pagalbos renginių, kuriuose dalyvavo daugiau nei 3 300 dalyvių.

Renginio įrašą galima rasti STT „Youtube“ kanale, arba STT Facebooke.

Daugiau informacijos apie „Skaidrumo akademijos“ iniciatyvą ir galimybes prisijungti rasite čia.

„Skaidrumo akademijos“ naujienos

Prenumeruokite ir sužinokite pirmieji!

Palaukite...

Dėkojame už prenumeratą!