Aptarti pirmieji „Skaidrumo akademijos“ mokytojams veiklos metai

2023 m. gegužės 17 d. įvyko renginys „Skaidrumo akademija“ mokytojams: pirmieji veiklos metai“. Jame dalyvavo daugiau kaip 250 pedagogų ir švietimo bendruomenės narių.

Prie 2022–2023 m. mokslo metais vykusios „Skaidrumo akademijos“ programos mokytojams savanoriškai prisijungė daugiau nei 100 pedagogų iš visos Lietuvos, surengti 7 gerosios praktikos mainų renginiai, skaityti 33 pranešimai. Seminaruose ir dirbtuvėse dalyvavo daugiau kaip 2 700 Lietuvos bendrojo ugdymo ir profesinių mokyklų mokytojų.

„Vertinant pirmuosius „Skaidrumo akademijos“ programos mokytojams metus, galime sakyti, kad projektas pasiteisino ir kitais mokslo metais ketiname veiklas tęsti. Matome, kad pedagogų, kurie domisi antikorupciniu ugdymu skaičius nuolat auga, o šiemet jis buvo itin didelis. Suprantame, kad antikorupcinio sąmoningumo ugdymas yra kintantis, gyvas ir gana sudėtingas procesas, tad kaip projekto organizatoriai siekiame palaikyti pedagogus, pasiūlyti naujų priemonių ir padėti tarpusavyje dalintis gerąja patirtimi“, – metus apibendrino Specialiųjų tyrimų tarnybos Antikorupcinio švietimo skyriaus atstovė, „Skaidrumo akademijos“ mokytojams koordinatorė Rita Šikšnienė.

„Skaidrumo akademijos“ mentorė ir viena iš programos kūrėjų doc. dr. Rita Toleikienė atkreipė dėmesį, kad „Nėra abejonių, kad skaidrumo principų klestėjimui visuomenėje svarbus vaikų ir jaunimo švietimas, o jo kokybei didelę reikšmę turi ugdymo metodų įvairovė ir švietimo bendruomenės įsitraukimas. Taikant įtraukius metodus pamokose ir popamokinėje veikloje ne tik ugdomas jaunimo sąmoningumas, bet ir stiprinamos vertybės. Tai veiksmingas būdas formuoti jaunimo įgūdžius kuriant skaidrią aplinką ir nepakantumą korupcijai. Tokio pobūdžio projektai įkvepia, nes matyti, kad švietimo bendruomenei labai rūpi moksleivių pilietinės vertybės“.

Projekto metu 10 mokytojų tapo „Skaidrumo akademijos“ mokytojams dalyviais, kuriems padėjo 8 – mentoriai, apie 90 pedagogų veiklose dalyvavo kaip programos bičiuliai. Jie visus metus tarpusavyje dalinosi turima patirtimi, konsultavosi su Specialiųjų tyrimų tarnybos atstovais, stiprino savo kompetencijas ir vykdė antikorupcinį ugdymą pamokose ar popamokinėje veikloje.

Projekto dalyvių nuomone, dalyvavimas programoje paskatino juos kryptingai planuoti ir vykdyti mokinių antikorupcinio sąmoningumo didinimo veiklas, taip pat suteikė galimybę susipažinti su bendraminčiais, leido atrasti ir įvaldyti naujų antikorupcinio ugdymo metodų ir priemonių. Dauguma dalyvių ir mentorių norėtų pratęsti šiais metais vykdytas veiklas ir dalyvauti „Skaidrumo akademijos“ mokytojams projekte kitais mokslo metais.

„Skaidrumo akademija“ mokytojams – tikslinė programa, pagal kurią Lietuvos bendrojo ugdymo ir profesinių mokyklų mokytojai bei kitų sričių profesionalai, turintys žinių ir kompetencijų mokinių antikorupcinio sąmoningumo ugdymo srityje, turi galimybę keistis gerąja praktika.

„Skaidrumo akademijos“ naujienos

Prenumeruokite ir sužinokite pirmieji!

Palaukite...

Dėkojame už prenumeratą!