Beveik 900 pedagogų diskutavo apie dovanų politiką

„Skaidrumo akademija“ mokytojams organizavo nuotolinį renginį „Dovanų politika mokykloje: nuo teorijos iki praktikos“, kuriame dalyvavo beveik 900 Lietuvos bendrojo ugdymo ir profesinių mokyklų pedagogų.

Renginio dalyvius pasveikinęs Specialiųjų tyrimų tarnybos (STT) direktoriaus pavaduotojas Egidijus Radzevičius atkreipė dėmesį, kad toks didelis surinkusių dalyvių skaičius parodo dovanų politikos temos aktualumą. Dažnai ši tema interpretuojama gana skirtingai, todėl būtina apie tai daugiau diskutuoti, vienodinti požiūrį į tai, kas yra gerai, kas yra priimtina, o kas peržengia tam tikras ribas – nustatytas taisykles, etikos normas. Skaidrus ir aiškus suaugusiųjų elgesys ypatingai svarbus ugdant jaunimo vertybines nuostatas, antikorupcinį sąmoningumą, pilietiškumą.

Šį kartą „Skaidrumo akademijos“ mokytojams renginyje dalyvavo ne tik gausus būrys pedagogų, bet ir mokiniai. Panevėžio 5-osios gimnazijos abiturientai Dominykas Gūra ir Matas Juozapaitis pristatė ne tik dovanų politikos istorines ištakas, gyvavimo priežastis ir daromą žalą, bet ir siūlė keisti atsidėkojimo sampratą, stiprinti jaunimo ir visuomenės antikorupcinį švietimą. Mokinius parengusi istorijos ir pilietiškumo mokytoja metodininkė Jūratė Jankevičienė atkreipė dėmesį, kad norint visuomenėje suformuoti antikorupcines nuostatas, neigiamą požiūrį į korupciją, turime tai pradėti daryti dar mokykloje.

Klaipėdos Martyno Mažvydo progimnazijos lietuvių kalbos ir literatūros mokytoja, „Skaidrumo akademijos“ mokytojams mentorė Modesta Barakauskaitė pasidalijo savo patirtimi apie mokykloje parengtą Dovanų politiką ir atsiradusius iššūkius ją įgyvendinant. Mokytoja atkreipė dėmesį, kad laikantis dovanų politikos mažais žingsneliais skaidrinama visa švietimo įstaigos bendruomenė, naikinamas sovietinio palikimo požiūris „netepsi–nevažiuosi“. Tuo tarpu Šiaulių miesto savivaldybės administracijos už korupcijai atsparios aplinkos kūrimą atsakinga vyriausioji specialistė Jolita Naudžiūnaitė-Janišauskienė pristatė Savivaldybės patirtį ir nagrinėjo dovanų politikos reikšmę ugdymo įstaigose, atkreipė dėmesį į būtinybę šia tema diskutuoti ne tik su mokytojais, bet ir mokinių tėvais.

Savo ekspertinėmis žiniomis pasidalijo STT Saugumo skyriaus vadovas Juozas Berenta, kuris pristatė dovanų politikos principus viešajame sektoriuje, apžvelgė problemines situacijas, kylančias švietimo įstaigose, kvietė pedagogus diskutuoti šia tema, mokyti jaunąją kartą valstybei dirbantiems asmenims padėkoti be dovanos. 

Su renginio medžiaga galite susipažinti čia.

Mokinių parengtą vaizdo įrašą kviečiame žiūrėti čia.

Renginio pranešimai:

„Skaidrumo akademijos“ naujienos

Prenumeruokite ir sužinokite pirmieji!

Palaukite...

Dėkojame už prenumeratą!