Daugiau kaip 500 pedagogų dalyvavo renginyje apie nepotizmą

2024 m. spalio 30 d. įvyko „Skaidrumo akademija“ mokytojams renginys „Koks jaunimo požiūris į nepotizmo problemą?“, kuriame dalyvavo daugiau kaip 500 švietimo bendruomenės narių.

Renginio dalyvius pasveikinęs Specialiųjų tyrimų tarnybos direktoriaus pavaduotojas Elanas Jablonskas pažymėjo, kad mokytojų ir mokyklos vaidmuo formuojant jaunų žmonių asmenybes, jų požiūrį į valstybę, jos gyvenimą, vertybes itin svarbus bei kvietė visus prisiminti, kad valstybė prasideda nuo mokyklos. Įvairios nepotizmo formos tikslams pasiekti, neatsižvelgiant į piliečių lygiateisiškumo principus neretai yra įtampos, nepasitenkinimo ir neteisingumo šaltinis.

Renginyje dalyvių susidomėjimo susilaukė mokinių sukurti filmukai, kuriuose buvo gvildenamos korupcijos ir piktnaudžiavimo ryšiais problemos. Mokytojos Inga Vainorienė iš Šiaulių Simono Daukanto inžinerijos gimnazijos ir Vilija Žutautaitė iš Plungės technologijų ir verslo mokyklos dalijosi patirtimi apie vykdomas antikorupcines veiklas ir džiaugėsi, kad mokiniai noriai dalyvauja kūrybiškumą skatinančiose antikorupcinėse veiklose. Tai praplečia mokinių akiratį, suteikia gerų emocijų bei veiksmingai prisideda formuojant jaunimo vertybines nuostatas.

„Skaidrumo akademijos“ mokytojams koordinatorė, Specialiųjų tyrimų tarnybos Antikorupcinio švietimo skyriaus atstovė Rita Šikšnienė plačiau aptarė nepotizmo sąvoką, jos pasireiškimo sritis ir formas, teisinį reguliavimą bei neigiamas pasekmes ir skatino mokytojus su mokiniais diskutuoti šia tema. Tik aktyvus kiekvieno piliečio veikimas gali padėti suvaldyti šią korupcijos apraišką, didinti atsakomybę ir skaidrumą mūsų visuomenėje.

STT inicijuoto tyrimo „Lietuvos korupcijos žemėlapis 2023–2024“ duomenimis, Lietuvos gyventojų vertinimu nepotizmas išlieka viena aktualiausių korupcijos formų. STT Strateginio patariamojo skyriaus atstovė Lina Mačiulė atkreipė dėmesį, kad jaunų žmonių (18–29 metų) nusiteikimas pasinaudoti ryšiais ir pažintimis nors ir šiek tiek mažesnis, tačiau išlieka panašus į kitų amžiaus grupių, o savo asmeninės atsakomybės už korupcijos mastą šalyje suvokimas netgi kiek žemesnis nei vyresnių gyventojų. Negalima vien tikėtis, kad jaunimas savaime pradės elgtis kitaip, nes žmogus yra socialinė būtybė ir nemažai mokosi iš aplinkos. Skaidrumo nuostatos yra formuojamos, o ne atsiranda savaime. 

Renginio dalyviai pakviesti prisidėti prie iniciatyvų, kuriomis siekiama stiprinti jaunimo antikorupcines nuostatas ir atkreipti dėmesį į nepotizmo problemą. 2024 m. spalio–gruodžio mėnesiais organizuojamas konkursas 8–12 klasėms „Skaidrumą kuriame kartu’24“ ir socialinė komunikacijos kampanija 18–29 metų jaunimui „Karta, kuri siekia tikslo pati“. STT atstovė Lina Kančytė teigė, kad tokios iniciatyvos padeda stiprinti jaunimo atsparumą korupcijai. Jomis kviečiama išsakyti poziciją bei dalinis istorijomis kaip pavyko savo tikslų ir svajonių pasiekti remiantis talentu ir pastangomis, o ne ryšiais ir pažintimis.

RENGINIO ĮRAŠAS

Daugiau informacijos apie konkursą „Skaidrumą kuriame kartu’24“.

Daugiau informacijos apie socialinę komunikacijos kampaniją jaunimui „Karta, kuri siekia tikslo pati“.

„Skaidrumo akademijos“ naujienos

Prenumeruokite ir sužinokite pirmieji!

Palaukite...

Dėkojame už prenumeratą!