Daugiau nei 650 pedagogų dalyvavo nuotoliniame renginyje „Sąžiningumo pamokos: kaip ugdome gebėjimą priimti teisingus sprendimus?“, skirtame „Skaidrumo akademijos“ mokytojams.
Renginio dalyvius pasveikinęs Specialiųjų tyrimų tarnybos (STT) Antikorupcinio švietimo skyriaus vadovas Benas Aldakauskas pasidžiaugė vis augančiu pedagogų susidomėjimu skaidrumo, sąžiningumo ir etikos temomis. Jis skatino mokytojus ir toliau ugdyti šiomis vertybėmis grįstas mokinių kompetencijas bei dalintis gerąja patirtimi tarpusavyje.
„Skaidrumo akademijos“ mokytojams koordinatorė, STT Antikorupcinio švietimo skyriaus atstovė Rita Šikšnienė akcentavo aktualias šiuolaikinei visuomenei skaidrumo ir etikos temas mokyklose. Ji kvietė mokytojus kūrybiškai pažvelgti į mokymo turinį, drąsiai integruoti antikorupcinio ugdymo temas į įvairius dėstomus dalykus bei diskutuoti su mokiniais apie jų pasirinkimus, remiantis realaus gyvenimo pavyzdžiais.
Vilniaus universiteto Šiaulių akademijos docentės dr. Rita Toleikienė ir dr. Vita Juknevičienė pristatė etinių dilemų sprendimo metodą, kuris itin efektyvus antikorupciniame ugdyme. Lektorės pateikė praktinių pavyzdžių, kaip pamokose galima analizuoti etines dilemas – tai padeda mokiniams giliau suprasti skaidrumo, sąžiningumo ir etiško elgesio principus bei ugdo gebėjimą priimti morališkai teisingus sprendimus įvairiose situacijose.
Dalyvių dėmesio sulaukė Klaipėdos r. Veiviržėnų Jurgio Šaulio gimnazijos aštuntokų sukurtas filmukas „Kodėl nedžiugina nesąžiningai pasiektas tikslas?“. Mokiniai jame su ironija ir humoru pristatė nesąžiningo elgesio pasekmes. Jų mokytoja, taip pat ir „Skaidrumo akademijos“ mentorė, Modesta Barakauskaitė džiaugėsi, kad mokiniai aktyviai įsitraukia į kūrybiškas antikorupcines veiklas, kurios ne tik kelia emocinę motyvaciją, bet ir veiksmingai prisideda prie vertybių formavimo.
Kazlų Rūdos Kazio Griniaus gimnazijos direktoriaus pavaduotoja ugdymui Audronė Baronienė savo pranešime dalijosi įžvalgomis apie korupcijos, melo ir apgaulės vertinimą lietuvių tautosakos ir Šventojo Rašto šviesoje. „Lietuvių liaudies išmintis per patarles ir priežodžius atskleidžia savitą požiūrį į korupciją. Tai gili tradicija, kuri mums primena, kad pokyčiai prasideda nuo mūsų pačių“, – sakė mokytoja.
Tikimasi, kad renginys ne tik suteikė naujų įžvalgų, bet ir paskatino pedagogus aktyviau integruoti sąžiningumo ugdymą į pamokas bei stiprinti skaidrumo kultūrą mokyklose. Pokyčiai prasideda nuo mažų, bet reikšmingų kasdienių pasirinkimų.
Su renginio pranešimais galite susipažinti čia:
Etinės dilemos – įrankis mokinių sąžiningumo ugdymui – Doc. dr. Rita Toleikienė, Doc. dr. Vita Juknevičienė, Vilniaus universiteto Šiaulių akademija
Skaidrumo ir etikos kultūra visuomenėje ir mokykloje – „Skaidrumo akademijos“ mokytojams koordinatorė Rita Šikšnienė
Korupcija ir tautos patirtis Lietuvių liaudies patarlėse ir šventame rašte – Audronė Baronienė,
Kazlų Rūdos Kazio Griniaus gimnazija, direktoriaus pavaduotoja ugdymui.
.
