Diskusija apie viešuosius pirkimus susilaukė didelio viešojo sektoriaus atstovų susidomėjimo

Šiandien vyko iniciatyvos „Skaidrumo akademija“ renginys „Skaidrūs viešieji pirkimai: misija (ne)įmanoma?”, kuriame patirtimi dalijosi Viešųjų pirkimų tarnybos, Krašto apsaugos ministerijos, Lietuvos transporto saugos administracijos, EPSO-G grupės bei Kazlų Rūdos savivaldybės atstovai.

Nuotolinėje diskusijoje dalyvavo daugiau nei 350 atstovų iš įvairių viešojo sektoriaus institucijų.

Diskusijoje sveikinimo žodžius tarė Transparency International Lietuvos skyriaus vadovas Sergejus Muravjovas ir Viešųjų pirkimų tarnybos vadovas Darius Vedrickas, renginio pranešėjai pasidalino viešųjų pirkimų organizavimo patirtimi ir aptarė praktinius jų įgyvendinimo aspektus.

Renginio pranešėjas – Viešųjų pirkimų tarnybos Rizikų valdymo skyriaus vedėjas Laimis Kuklierius teigė „Jei manęs paklaustų, kas paskatintų skaidresnius viešuosius pirkimus, atsakyčiau – pokytis. Pokytis mūsų suvokime – kas yra skaidru, kas yra racionalu, kas yra pasitikėjimas. Viešuosiuose pirkimuose, kaip ir daugelyje sričių, pokytis prasideda nuo mažų, gerai apgalvotų ir tikslingų žingsnių. Tiesiog juos reikia žengti.“

„Vienas skandalas – etiketė ilgam laikui. Nors krašto apsaugos sistemoje skiriamas ypatingas dėmesys viešųjų pirkimų skaidrumui, o Lietuvos Aukščiausiasis teismas jau padėjo tašką „auksinių šaukštų” byloje, tačiau visuomenės nuomonė apie sistemoje vykdomus pirkimus nesikeičia“ – sakė Jurgita Valeikienė, Krašto apsaugos ministerijos Įsigijimų politikos skyriaus vedėja.

EPSO-G Atitikties ir rizikų valdymo direktorius Romas Zienka teigė „Korupcijos prevencijos priemonės turi būti integruotos į organizacijos ar įmonės veiklos procesus, šiuo atveju pirkimų organizavimo ir sutarčių įgyvendinimo, ir tik taip pasieksime veiksmingumo. Taip pat labai svarbu šiais klausimais dirbti komandiškai, todėl ir pristatymą rengiame dviese. Mūsų su kolege (EPSO-G grupės pirkimų funkcijos vadove Megana Margyte-Maksimiak) tikslas yra ne tik pristatyti akademijos dalyviams jau sukauptas gerąsias EPSO-G grupės patirtis, bet ir patiems išgirsti kokias praktikas taiko kiti, pritaikant pasiteisinusius ir veiksmingus  sprendimus EPSO-G grupės įmonių darbe“.

„Sėkmingas rizikų valdymas viešuosiuose pirkimuose prasideda nuo įstaigoje egzistuojančių grėsmių identifikavimo. Identifikavę įstaigoje egzistuojančias grėsmes ir jas sureitingavę pagal prioritetą, turimą resursą galime nukreipti į tai, kas tikrai svarbu” – sakė Gintarė Rastenė, Lietuvos transporto saugos administracijos Teisės ir rizikų valdymo skyriaus vedėja.

Kazlų Rūdos savivaldybės Teisės ir viešųjų pirkimų skyriaus vedėjos Aistės Kairaitienės bei Teisės ir viešųjų pirkimų skyriaus vyriausiosios specialistės Agnės Kralikės teigimu, „Šiuolaikiniame  pasaulyje perkamoji galia yra didelė ir kelianti daug iššūkių, todėl viešųjų pirkimų sritis apima įvairiausių užduočių, kylančių problemų, emocijų ir kompetencijų spektrą. Kiekvieną dieną susiduriame su konfliktais, interesų skirtumais, todėl nuolat ieškome atsakymų į neišspręstus klausimus. Analizuodami padarytas klaidas mes augame ir stiprėjame, todėl rytojaus dieną mes būsime geresni nei šiandien“.

Po diskusijos 94 % dalyvių anketoje nurodė, kad norėtų dalyvauti kituose „Skaidrumo akademijos“ renginiuose ir 90 % dalyvių rekomenduotų renginį kitiems, korupcijos prevencijos srityje dirbantiems asmenims. Dešimties balų skalėje, renginys įvertintas – 8,7 balo.

Skaidrumo akademija – tai gerosios antikorupcinės praktikos mainų vieta, kur didžiausią patirtį sukaupę ir aukščiausią kompetenciją turintys skaidrumo standartų ekspertai dalijasi patirtimi ir patarimais, kaip organizacijoje kurti korupcijai atsparią aplinką. Daugiau informacijos ir dalyvio anketa – www.skaidrumoakademija.lt bei Skaidrumo akademijos LinkedIn.

Diskusijos įrašas

https://www.stt.lt/data/public/uploads/2021/03/kvietimas2.png

Renginio pristatymai:

„Skaidrumo akademijos“ naujienos

Prenumeruokite ir sužinokite pirmieji!

Palaukite...

Dėkojame už prenumeratą!