Diskusijoje pasidalinta patirtimi su verslo priežiūrą vykdančių institucijų atstovais

Šiandien vyko iniciatyvos „Skaidrumo akademija“ nuotolinis renginys „Korupcijos rizikų valdymas vykdant ūkio subjekto priežiūrą“. Jame patirtimi apie korupcijos rizikos veiksnius ir skaidrios verslo subjektų priežiūros ir kontrolės kūrimą dalijosi Specialiųjų tyrimų tarnybos (STT), Ekonomikos ir inovacijų ministerijos, Valstybinės darbo inspekcijos ir Valstybinės teritorijų planavimo ir statybos inspekcijos atstovai. Nuotolinėje diskusijoje dalyvavo daugiau nei 160 verslą prižiūrinčių institucijų atstovų.

Diskusijoje sveikinimo žodį tarė STT direktoriaus pavaduotoja Rūta Kaziliūnaitė, renginio pranešėjai ir dalyviai pasidalino įžvalgomis apie korupcijos rizikos veiksnius ūkio subjektų priežiūroje, verslo priežiūros efektyvumo didinimą bei idėjomis, kurios padėtų institucijoms kurti korupcijai atsparią aplinką.

„Lietuvoje ūkio subjektų priežiūrą vykdo nemažas ratas institucijų, tačiau korupcijos rizikos veiksniai ūkio subjektų priežiūroje yra labai panašūs ir kartojasi net labai skirtingose ūkio srityse veikiančių verslų priežiūroje. Juos galima sugrupuoti, apibendrinti ir tokiu būdu sudaryti gana universalų rizikingų momentų ir jiems būdingų valdytinų rizikų sąrašą“ – teigė Rūta Kaziliūnaitė, STT direktoriaus pavaduotoja.

Renginio pranešėjai: Olga Meškienė, STT Korupcijos prevencijos valdybos atstovė pristatė temą – „Korupcijos rizikos veiksniai ūkio subjektų priežiūros srityje“, Aidas Kuolas, Ekonomikos ir inovacijų ministerijos Verslo priežiūros politikos skyriaus vedėjas – „Verslo priežiūros efektyvumą didinančios ir korupcijos riziką mažinančios priemonės“ , Rimas Grigaravičius, Valstybinės darbo inspekcijos prie Socialinės apsaugos ir darbo ministerijos Vidaus tyrimų ir veiklos procesų kontrolės skyriaus vedėjas – „Skaidrios ūkio subjektų priežiūros kūrimas Valstybinėje darbo inspekcijoje“ ir Gita Gozalova, Valstybinės teritorijų planavimo ir statybos inspekcijos prie Aplinkos ministerijos Veiklos gerinimo skyriaus l. e. vedėjos pareigas – „10 žingsnių atsakingos institucijos link: vertę visuomenei kurianti priežiūra“.

Tai jau 8 „Skaidrumo akademijos“ renginys. Ankstesniuose renginiuose jau yra dalyvavę daugiau kaip 1700 viešojo sektoriaus atstovų.

Renginio pristatymai:

https://www.stt.lt/data/public/thumbnails/2021/06/resize_920x616_koliazas.png

„Skaidrumo akademijos“ naujienos

Prenumeruokite ir sužinokite pirmieji!

Palaukite...

Dėkojame už prenumeratą!