Pristatytas Antikorupcinės aplinkos kūrimo ir integralumo valstybės ir savivaldybių valdomose įmonėse vadovas

Šiandien vyko „Skaidrumo akademijos“ organizuojama nuotolinė diskusija „Antikorupcinės aplinkos kūrimas valstybės ir savivaldybių valdomose įmonėse“, kurioje pristatytas Antikorupcinės aplinkos kūrimo ir integralumo valstybės ir savivaldybių valdomose įmonėse vadovas. Renginyje dalyvavo daugiau nei 150 Lietuvos viešojo sektoriaus įstaigų ir įmonių atstovų.

Diskusijoje sveikinimo žodžius tarė Lietuvos Respublikos ekonomikos ir inovacijų ministerijos viceministrė Ieva Valeškaitė ir Specialiųjų tyrimų tarnybos (STT) direktoriaus pavaduotoja Rūta Kaziliūnaitė. Renginyje pranešimus skaitė ir gerąja praktika dalijosi STT Korupcijos prevencijos valdybos Korupcijos rizikos skyriaus vadovas Domantas Lukauskas, Ekonomikos ir inovacijų ministerijos Įmonių politikos departamento direktorius Vaidotas Rudokas,  AB „Lietuvos paštas“ Saugos ir prevencijos departamento vadovas Andrius Varnelis ir AB „Vilniaus šilumos tinklai“ Rizikų valdymo skyriaus vadovas Aurimas Kudūkis. Renginį moderavo – Edvinas Chorostinas, STT Veiklos administravimo valdybos viršininko pavaduotojas projektinei veiklai.

„Valstybės ir savivaldybių valdomos įmonės turi siekti tapti valdysenos pavyzdžiu kitoms įmonėms, todėl joms ypač reikalingas skaidrumas, veiksminga vidaus kontrolė, korupcijos netoleravimo principo laikymasis“,  – sakė Ieva Valeškaitė, ekonomikos ir inovacijų viceministrė.

„Pristatomas Antikorupcinės aplinkos kūrimo ir integralumo valstybės ir savivaldybių valdomose įmonėse vadovas neabejotinai padės įmonėms kurti skaidresnę aplinką įmonėse, sustiprinus pačių įmonių darbuotojų antikorupcinį sąmoningumą ir padės pasiekti aukštesnę viešojo sektoriaus skaidrumo kokybę“, – teigė Rūta Kaziliūnaitė, STT direktoriaus pavaduotoja.

„Šį mėnesį Lietuvos paštas kartu su „Laisvės TV“ išleido pašto ženklą, skirtą įamžinti Lietuvos žmonių vienybę, kai „Laisvės TV“ su Lietuvos gyventojų pagalba vos per 3,5 dienas surinko 5 mln. Eur sumą Ukrainai skirtam bepiločiam orlaiviui įsigyti. Nuoširdžiai tikiu, kad mūsų visų vienybė yra pajėgi naikinti ir korupciją, tad kviečiu Jus ryžtingai kurti bei skleisti antikorupcines vertybes savose organizacijose ir tuo prisidėti stiprinant mūsų visų valstybę!“, – sakė Andrius Varnelis, AB „Lietuvos paštas“ Saugos ir prevencijos departamento vadovas.

„Antikorupcinę aplinką reikia kurti jau dabar, nes rytoj bus per vėlu. Skaidri aplinka organizacijoje leidžia pritraukti kompetentingus darbuotojus, jai augti ir kurti vertę visai įmonei. Todėl ilgalaikėje perspektyvoje neskaidrios organizacijos, kaip dinozaurai, yra pasmerktos išnykti“, – sakė Aurimas Kūdukis, AB „Vilniaus šilumos tinklai“ Rizikų valdymo skyriaus vadovas.

Antikorupcinės aplinkos kūrimo ir integralumo valstybės ir savivaldybių valdomose įmonėse vadovas – tai praktinio taikymo metodinė priemonė, padėsianti valstybės ir savivaldybių valdomoms įmonėms kurti skaidrią antikorupcinę aplinką, didinti verslo skaidrumą ir atsakingumą. Leidinyje pateikiami pagrindiniai skaidrumo principai įmonių veikloje, yra gausu praktinių patarimų kaip skaidrinti veiklos procesus, pateikiami konkretūs žingsniai kaip kurti įmonių antikorupcinę aplinką.

Antikorupcinės aplinkos kūrimo ir integralumo valstybės ir savivaldybių valdomose įmonėse vadovą rengė Ekonomikos ir inovacijų ministerija, STT, VšĮ Valdymo koordinavimo centras.

Pristatymai:

RENGINIO ĮRAŠAS

„Skaidrumo akademijos“ naujienos

Prenumeruokite ir sužinokite pirmieji!

Palaukite...

Dėkojame už prenumeratą!