Diskutuota apie skaidrumo naudą versle

Iniciatyvos „Skaidrumo akademija“ nuotoliniame renginyje „Kodėl verta vystyti skaidrų verslą?“ dalyvavo beveik 100 Lietuvos įmonių, įskaitant ir valstybės bei savivaldybių valdomų įmonių, atstovų bei už korupcijai atsparios aplinkos kūrimą atsakingų asmenų. Savo patirtimi pasidalijo UAB „Investicijų ir verslo garantijos“ (INVEGOS), UAB „Manpower Lit“ ir UAB „Toksika“ atstovai.

Renginyje UAB „Investicijų ir verslo garantijos“ atstovė Aistė Stonkienė pristatė INVEGOS veiklos skaidrumo įrankius ir papasakojo, kodėl būti neskaidriu neapsimoka, personalo sprendimų ir paieškos įmonės UAB „Manpower Lit“ atstovė Živilė Švežauskienė papasakojo apie šių dienų darbuotojų vertybes ir jų požiūrį į skaidrumą puoselėjančius darbdavius, o Dangirutis Janušas pristatė realų UAB „Toksika“ pavyzdį, kaip įmonė  transformavosi skaidrumo link ir kokią naudą tai davė bendrovei.

„Verslo skaidrumas, tinkamas jo atskleidimas tiek partneriams, tiek visuomenei – patikima ilgalaikė investicija į verslo plėtrą, finansavimo pritraukimo galimybes bei klientų srauto užtikrinimą. Verslo patikimumas ypač atsiperka, kai valstybė finansinėmis ar dotacinėmis priemonėmis teikia pagalbą verslui neapibrėžtumo, įvairių krizių ir sunkumų rinkoje, laikotarpiais“, – teigė Aistė Stonkienė, UAB „Investicijų ir verslo garantijos“ atstovė.

„Pastebime, kad keičiasi darbuotojų ir darbdavių požiūris į skaidrumą, dabar neužtenka tik nemokėti atlyginimo „vokelyje“, darbuotojai nori skaidrios ir suprantamos atlygio sistemos, tikisi aiškios ir atviros komunikacijos bei aiškaus užduočių paskirstymo, veiklos įvertinimo, bei siekia pastovaus atgalinio ryšio, vadovų išklausymo ir įsiklausimo“, –  sakė Živilė Švežauskienė, UAB „Manpower Lit atstovė.

„Skaidri veikla – tvaraus  ir sėkmingo verslo pagrindas. Ir tai nepasiekiama per vieną dieną, paruošus tik vieną tvarką ar politiką. Tai daug pastangų reikalaujantis kelias, kurį reikia pradėti eiti nuo pirmo, svarbiausio žingsnio – pakeisti savo ir visos komandos požiūrį ir mąstymą“ – sakė Dangirutis Janušas, UAB „Toksika“ atstovas.

Renginys organizuotas bendradarbiaujant su skaidraus verslo iniciatyva „Baltoji banga“.

Renginio įrašas

Pristatymai:

„Skaidrumo akademijos“ naujienos

Prenumeruokite ir sužinokite pirmieji!

Palaukite...

Dėkojame už prenumeratą!