Diskutuota kaip ir kodėl verta tikrinti tiekėjus ir verslo partnerius

Įvyko pirmasis šių metų „Skaidrumo akademija“ nuotolinis renginys, skirtas verslo atstovams „Tiekėjų ir partnerių skaidrumas: ar žinote su kuo dirbate?“. Renginyje dalyvavo daugiau nei 130 privataus ir viešojo sektorių organizacijų atitikties pareigūnų ir asmenų, atsakingų už korupcijai atsparaus verslo vystymą.

„Įmonės, kurdamos sąžiningus ir pasitikėjimu grįstus verslo santykius, turėtų įsivertinti, ar potencialaus partnerio vykdoma veikla ir puoselėjamos vertybės yra tinkamos, ar tolesnis bendradarbiavimas nekelia padidintų tiek finansinių, tiek reputacinių rizikų. Skaidrumas yra viena pagrindinių vertybių plėtojant ilgalaikius ir tvirtus verslo sandorius“, – teigė Rūta Kaziliūnaitė, Specialiųjų tyrimų tarnybos direktoriaus pavaduotoja.   

Renginyje diskutuota, kodėl reikia per skaidrumo filtrą vertinti savo tiekėjus ir verslo partnerius. Buvo pristatyti įrankiai ir priemonės, kaip surinkti duomenis, reikalingus įvertinti tiekėjų ir partnerių skaidrumą, taip pat pateikti praktiniai šių duomenų panaudojimo atvejai. Savo žiniomis ir patirtimi pasidalijo AB Vilniaus šilumos tinklai (VŠT) atstovas Edvinas Notkus, UAB „Mars Lietuva“ atstovas Mindaugas Rupšys bei „Japan Tobacco International“ (JTI) atstovas Eugenijus Cikockas.

„Tarptautinių sankcijų įgyvendinimas Vilniaus šilumos tinkluose yra prioritetinė sritis, nuo pačių sankcijų įvedimo iki nulinės tolerancijos prekėms ir tiekėjams iš sankcionuotų valstybių. Turime stebėti tokius rodiklius kaip skaidrus tiekimo grandinės įgyvendinimas, atitiktis viešųjų pirkimų reikalavimams, aiškus tikrinimo proceso sukūrimas ir naudojami įrankiai“, – sakė Edvinas Notkus, VŠT atitikties pareigūnas.

„Bendradarbiaudami galime sukurti didesnę pridėtinę vertę visuomenėje, todėl „Mars“ siekia bendradarbiauti su tokiais tiekėjais, kurie laikosi tokio pat požiūrio į veiklos vykdymą ir vertybes. Lūkesčius tiekėjams socialinėje, aplinkosaugos ir etikos srityse skelbiame tiekėjų elgesio kodekse, o su didžiausiais tiekėjais bendradarbiaujame nuolat vertindami rizikas ir siekdami teigiamo pokyčio“, – sakė Mindaugas Rupšys, UAB „Mars Lietuva“ korporacinių reikalų vadovas.

„Dalindamasis mūsų kompanijos patirtimi apie kontrahentų patikros tikslus, atlikimo taisykles bei kriterijus, atkreipčiau dėmesį, kad ši procedūra padeda kompanijai laiku identifikuoti bei tinkamai valdyti su verslo partneriais susijusias rizikas – eliminuoti arba maksimaliai minimizuoti esamas grėsmes priimant savalaikius verslo sprendimus, siekiant užtikrinti verslo teisėtumą, skaidrumą, veiklos etiką ir apsaugoti įmonės reputaciją. Tai ypač svarbu užtikrinant tvarų verslo vystymą bei planavimą“, – teigė Eugenijus Cikockas, JTI Kovos su neteisėta prekyba operacijų padalinio vadovas.

Kviečiame įmones, kurios siekia vystyti skaidrų verslą, prisijungti prie Skaidrumo akademijos. Čia  esantys ekspertai dalijasi savo patirtimi ir žiniomis. Registruotis galite čia.

Renginys organizuotas bendradarbiaujant su skaidraus verslo iniciatyva Baltoji banga.

Renginio įrašas

Pristatymai

„Skaidrumo akademijos“ naujienos

Prenumeruokite ir sužinokite pirmieji!

Palaukite...

Dėkojame už prenumeratą!