Kviečiame dalyvauti idėjų maratone „Skaidrumo kodas“

Specialiųjų tyrimų tarnyba (STT) ir „Skaidrumo akademija“ mokytojams skelbia idėjų maratoną „Skaidrumo kodas“. Iki balandžio 10 d. kviečiame registruoti komandą ir balandžio 18–19 d. spręsti antikorupcinį sąmoningumą stiprinančius iššūkius bei kurti inovatyvias idėjas, padedančias mokyklose, švietime, bendruomenėse stiprinti antikorupcinį sąmoningumą bei skaidrumo kultūrą.

Dalyviai galės rinktis 1 iš 7 siūlomų temų (išsamiai su temomis galima susipažinti ČIA):

  1. Dovanų politika mokykloje
  2. Sugriauk mitą apie taisykles
  3. Įdomus sąmoningumo ugdymas
  4. Sąžiningumas per egzaminus
  5. Dirbtinis intelektas – drausti(,) negalima(,) leisti?
  6. Drąsa pranešti
  7. Laisvai pasirenkamas iššūkis

Dalyviai kviečiami burtis į 4–7 narių komandas, registruotis ir varžytis I (mokinių) arba II (suaugusiųjų) kategorijoje. Registruotis gali ir pavieniai asmenys. Organizatoriai juos suburs į komandas. Dalyvaujanti komanda pasirinktam iššūkiui išspręsti turės sukurti originalų išvystytų idėjų pristatymą, jį nufilmuoti ir iki 2024 m. balandžio 19 d. pateikti organizatoriams.

Kviečiame dalyvauti Lietuvos bendrojo ugdymo mokyklų ir profesinių mokymo įstaigų 9–12 klasių mokinius, mokytojus, tėvų bendruomenės narius, studentus, dėstytojus, viešojo ir privataus sektoriaus atstovus ir visus, kam aktualios ir svarbios antikorupcinio sąmoningumo ir skaidrumo temos.

Komandoms padės ir balandžio 18 dieną konsultuos profesionalūs mentoriai, o atliktas užduotis vertins Komisija, kurią sudarys STT, Kauno technologijos universiteto, Lietuvos jaunimo organizacijų tarybos, Baltijos skaitmeninio atsparumo tyrimo centro, Lietuvos bibliotekų atstovai.

Dvi geriausiai Idėjų maratone pasirodžiusios komandos kiekvienoje kategorijoje bus apdovanotos STT įsteigtais prizais.

Idėjų maratono „Skaidrumo kodas“ nuostatus ir daugiau informacijos apie svarbiausias datas galite rasti čia.

„Skaidrumo akademijos“ naujienos

Prenumeruokite ir sužinokite pirmieji!

Palaukite...

Dėkojame už prenumeratą!