Mokytojai išbandė metodą – „Šešios mąstymo skrybėlės“

Specialiųjų tyrimų tarnyboje (STT) vyko „Skaidrumo akademijos“ mokytojams programos renginys „Patirčių erdvė. Antikorupcinis ugdymas pasitelkiant kūrybiško mąstymo metodus“. Mokymai buvo skirti „Skaidrumo akademijos“ mokytojams dalyviams, mentoriams ir bičiuliams.

Mokymų dalyviai praktiškai išbandė Edvardo de Bono sukurtą kūrybinio mąstymo metodą – „Šešios mąstymo skrybėlės“. Šio metodo taikymo praktines galimybes antikorupcinio ugdymo srityje pristatė sertifikuotos lektorės doc. dr. Vita Juknevičienė ir doc. dr. Rita Toleikienė.

„Džiaugiamės mokymų dalyvių aktyvumu ir galimybe pasidalinti žiniomis. Mokytojai išsakė labai gerų idėjų, kurias būtų verta realizuoti, o dalinimasis patirtimi ir idėjomis tikrai padeda siekti pokyčių,“ – teigė mokymų lektorės.

Mokymų dalyviai komandose vystė idėjas apie priemones, galinčias padėti stiprinti mokinių vertybes, o labiausiai – sąžiningumą. Daugiausiai palaikymo sulaukusios ir plačiau plėtotos idėjos – kaip pastebėti sąžiningą mokinių elgesį ir jį įvertinti, rodyti asmeninį pavyzdį, stiprinti mokinių sąmoningumą ir sąžiningumą, kai mokymosi procese pasitelkiamos dirbtinio intelekto priemonės.

Mokymų lektorė Rita Toleikienė atkreipė dėmesį į glaudų ryšį tarp mokyklos taisyklių laikymosi ir mokinių sąžiningumo ugdymo. Vienas iš kylančių iššūkių – formuoti nuostatą, kad taisyklės ne varžo ir apriboja, o padeda bendruomenei.

„Nuoširdžiai dėkoju už šiltą, jaukią aplinką, atmosferą, kūrybinį darbą ir veiklas. Iš šio susitikimo išeinu su dideliu kraičiu naujų idėjų, kurias perteiksiu savo pamokose,“ – dalinosi mokymų dalyvė Jūratė.

Renginio metu dalyviai taip pat išbandė antikorupcinio sąmoningumo ugdymo priemonę – stalo žaidimą „Antikoruptika“, kurį pristatė STT Antikorupcinio švietimo skyriaus atstovė Lina Kančytė.

Pedagogai, besidomintys antikorupcinio ugdymo galimybėmis, norintys įgyti ar dalintis patirtimi bei ieškantys bendraminčių, kviečiami tapti „Skaidrumo akademijos“ mokytojams dalyviais, mentoriais ar bičiuliais – užpildant šią anketą.  

„Skaidrumo akademijos“ naujienos

Prenumeruokite ir sužinokite pirmieji!

Palaukite...

Dėkojame už prenumeratą!