Pedagogai kviečiami tapti „Skaidrumo akademijos“ mokytojams dalyviais

Atidaryti naujieji „Skaidrumo akademija“ mokytojams mokslo metai. Pedagogai rugsėjo 26 d. – spalio 10 d. kviečiami registruotis dalyvauti programoje ir 2023–2024 mokslo metais su mentoriaus pagalba tobulėti antikorupcinio ugdymo srityje.

Atidarymo renginyje daugiau kaip 270 dalyvavusių pedagogų pristatytas pagausėjęs programos mentorių būrys, atsinaujinusi programa ir galimybė tapti dalyviu, mentoriumi ar bičiuliu.

Specialiųjų tyrimų tarnybos direktoriaus pavaduotojo Egidijaus Radzevičius teigimu, „pirmųjų „Skaidrumo akademijos“ mokytojams metų sėkmė ir patirtis paskatino tęsti šią mentorystės programą. Sieksime į gerosios praktikos mainus įtraukti dar didesnę mokyklų bendruomenių dalį, kursime galimybes mokytojams dalintis savo įžvalgomis kaip stiprinti antikorupcinio sąmoningumo ugdymą mokyklose bei padaryti jį kuo įtraukesnį ir patrauklesnį.“

Kviesdamas pedagogus dalyvauti „Skaidrumo akademijos“ mokytojams programoje, Lietuvos Respublikos švietimo, mokslo ir sporto ministerijos patarėjas ugdymo klausimais Ignas Gaižiūnas atkreipė dėmesį, kad šio projekto idėja yra apie galimybę pasitikėti vieni kitais, visuomene ir valstybe. Tai tema, kuri gali būti plėtojama ne tik pilietinio ugdymo ar istorijos pamokose, bet ir kiekviename mokomajame dalyke. 

Programą užbaigę dalyviai gali tapti mentoriais

Iki spalio 10 d. pedagogai kviečiami užpildyti registracijos anketą ir tapti dalyviu, kuriam šiais mokslo metais bus priskirtas mentorius, padėsiantis tobulinti antikorupcinį ugdymą. Prie mentorių komandos šiais metais prisijungė ir kai kurie praėjusių metų dalyviai.

„Metai „Skaidrumo akademijoje“ mokytojams buvo labai įdomūs, padėjo pasiekti labai apčiuopiamų rezultatų. Apsisprendžiau ir pati tapti mentore, nes  tikiu, kad turiu kuo pasidalinti, o mentorystė kaip tik ir yra apie dalijimąsi mintimis, išklausymą ir pastūmėjimą teisinga kryptimi“ – dalijosi programą baigusi dalyvė Klaipėdos Martyno Mažvydo progimnazijos, lietuvių kalbos ir literatūros mokytoja Modesta Barakauskaitė.

„Natūralu, kad svarstant galimybę įsitraukti į šį projektą, mokytojui svarbu atsakyti į klausimą, ką jam tai gali duoti. Man ši programa atvėrė puikias bendradarbiavimo galimybes, padėjo net ir į pažįstamas temas pažvelgti kitomis akimis, taip pat suteikė didžiulį palaikymą įgyvendinti iniciatyvas apie kurias svajojau ir išplėtė profesinių pažinčių ratą“ – kalbėjo jau antrus metus programos mentore esanti Šiaulių rajono Kuršėnų Stasio Anglickio progimnazijos etikos mokytoja Ramutė Zorienė.

Dalyviais gali tapti bendrojo ugdymo ir profesinių mokyklų mokytojai, norintys diegti antikorupcinio sąmoningumo ugdymą savo pamokose ar popamokinėje veikloje, pagilinti žinias šioje srityje, gauti metodinę pagalbą, rekomendacijas dėl tinkamiausių ugdymo priemonių ir metodų taikymo.

Pedagogai visus metus gali registruotis tapti programos bičiuliais ir gauti aktualiausias naujienas apie antikorupcinio sąmoningumo ugdymą, metodines priemones ir „Skaidrumo akademijos“ mokytojams renginius. Daugiau informacijos apie įsitraukimo galimybes

Programos renginiai ir naujienos

Nuo spalio 26 d. programos dalyviai ir bičiuliai kviečiami kartu su mokiniais dalyvauti konkurse „Skaidrumą kuriame kartu‘23“, švęsti Tarptautinę antikorupcijos dieną kartu su visa „Skaidrumo akademijos“ bendruomene ir dalyvauti renginiuose, kuriuose pedagogai dalinsis savo patirtimi apie išbandytas antikorupcinio sąmoningumo ugdymo priemones ir veiklas. 

„Skaidrumo akademijos“ mokytojams programos tikslas – kurti erdvę, kurioje mokytojai galėtų savanoriškai tobulinti kompetencijas antikorupcinio sąmoningumo ugdymo srityje, sustiprintų įgūdžius bei vieni su kitais dalintųsi gerąja patirtimi.

REGISTRUOKIS iki spalio 10 d. ir tapk šios programos dalyviu, mentoriumi arba bičiuliu!

Renginio pristatymas

Renginio įrašas

„Skaidrumo akademijos“ naujienos

Prenumeruokite ir sužinokite pirmieji!

Palaukite...

Dėkojame už prenumeratą!