Pedagogai pasidalino praktiniais antikorupcinio ugdymo pavyzdžiais

Kovo 22 d. įvyko jau penktasis „Skaidrumo akademijos“ programos mokytojams renginys „Mokinių antikorupcinio sąmoningumo ugdymas: 10 praktinių pavyzdžių“. Jame dalyvavo beveik 600 pedagogų ir švietimo bendruomenės narių.

Susidomėjimas „Skaidrumo akademijos“ programa mokytojams nemažėja ir vis daugiau „Skaidrumo akademijos“ mokytojams dalyvių ir mentorių noriai dalijasi savo patirtimi ne tik tarpusavyje, tačiau ir su visa švietimo bendruomene, kuriai aktualus antikorupcinio sąmoningumo ugdymo stiprinimas mokykloje.

„Jūsų skirtumai, įvairovė, įsitraukimas ir nusiteikimas dalintis patirtimi yra šios antikorupcinio sąmoningumo ugdymo programos stiprybė. Visi Jūs esate svarbūs „Skaidrumo akademijos“ mokytojams programos bendraautoriai ir skaidresnės Lietuvos kūrėjai“, – renginio dalyviams kalbėjo Specialiųjų tyrimų tarnybos direktoriaus pavaduotojas Egidijus Radzevičius.

Renginyje Vilniaus Fabijoniškių gimnazijos istorijos mokytoja, „Skaidrumo akademijos“ dalyvė Jolita Stadalninkaitė pristatė šiais mokslo metais gimnazijoje vykdytas antikorupcinio sąmoningumo ugdymo veiklas, skirtas mokiniams ir visai mokyklos bendruomenei: suorganizuotas antikorupcines pamokas ir konkursus, sukurtą interaktyvią antikorupcinę viktoriną, kurioje daug įdomių istorinių faktų apie korupciją ir skaidrumą, anksčiau išbandytą ir pasiteisinusį metodą – Rimtas LEGO žaidimas bei kitas veiklas. Pranešėja akcentavo, kad kiekvienas mokytojas gali prisidėti prie mokinių gerovės – galimybės juos skatinti augti pilietiškais ir sąžiningais.

Jonavos Senamiesčio gimnazijos geografijos ir ekonomikos mokytoja, „Skaidrumo akademijos“ dalyvė Žydronė Stankevičienė pasidalino patirtimi, kaip antikorupcinio ugdymo veiklas galima paversti žaismingomis ir linksmomis. Mokytoja mokiniams siūlė kurti „memus“ antikorupcine tematika. „Memais“ galima lakoniškai, šmaikščiai apibūdinti susidariusias pačias įvairiausias situacijas, pradedant kasdiene žmogaus rutina, baigiant aukščiausios politikos klausimais. Tik labai svarbu kritiškai vertinti ir atsakingai atsirinkti tai, ko mokysime mokinius“, – kalbėjo mokytoja Žydronė Stankevičienė.

„Skaidrumo akademijos“ mokytojams projekte dalyvauja ir Lietuvos profesinių mokyklų atstovai. Šį kartą savo bendradarbiavimo patirtimi organizuojant antikorupcinio ugdymo veiklas pasidalino Kupiškio technologijos ir verslo mokyklos socialinio darbo vyresnioji profesijos mokytoja Daiva Kytrienė. Pranešėja dalinosi, kokios praktikos padeda į diskusiją įtraukti uždaresnius mokinius ar net klases, kaip jiems pavyksta perteikti antikorupcines žinias.

Renginio pabaigoje organizatoriai pakvietė pedagogus sudalyvauti antikorupcinėje viktorinoje.

Šis renginys buvo skirtas „Skaidrumo akademijos“ mokytojams nariams, taip pat visiems Lietuvos bendrojo ugdymo ir profesinių mokyklų mokytojams (ypač pilietinio ugdymo, istorijos, dorinio ugdymo, ekonomikos, teisės dalykų, klasės auklėtojams ir kt.), kuriems aktuali moksleivių antikorupcinio sąmoningumo ugdymo tema.

Pristatymai:

„Skaidrumo akademijos“ naujienos

Prenumeruokite ir sužinokite pirmieji!

Palaukite...

Dėkojame už prenumeratą!