Pedagogams įteikti „Skaidrumo akademijos“ programos mokytojams baigimo sertifikatai

Baigėsi pirmieji „Skaidrumo akademijos“ programos mokytojams metai. 2022–2023 mokslo metais pedagogai tobulino antikorupcinio sąmoningumo ugdymo kompetencijas ir dalijosi gerąja patirtimi. Programą baigė 9 dalyviai, kuriems padėjo 8 mentoriai, o iš viso per šiuos mokslo metus įvairiose programos veiklose dalyvavo daugiau kaip 2 700 mokytojų ir dėstytojų.

„Skaidrumo akademijos“ mokytojams programoje dalyvavo Lietuvos bendrojo ugdymo gimnazijų, progimnazijų ir profesinio mokymo įstaigų pedagogai. Už aktyvią veiklą ir sustiprintas žinias antikorupcinio sąmoningumo ugdymo srityje jiems įteikti sertifikatai.

Programoje dalyvavusių pedagogų teigimu, pasikeitė jų požiūris į antikorupciją, šią temą pavyko įnešti ne tik į pamokas, tačiau į mokyklos bendruomenės kasdienybę. Dalyvaudami projekte mokytojai įtraukė mokinius į antikorupcinį konkursą „Skaidrumą kuriame kartu“, pamokose temai nagrinėti pasitelkė stalo žaidimus „Antikoruptika“, „Rimtas LEGO žaidimas“, kūrė viktorinas, antikorupcines iniciatyvas, kartu su mokiniais tyrinėjo mokyklos bendruomenės požiūrį į sąžiningumą ir korupciją, tyrimų rezultatus pristatė savo mokyklose bei „Skaidrumo akademijos“ ir mokslinės konferencijos „Jaunasis tyrėjas išmaniajai visuomenei“ renginiuose.

„Skaidrumo akademijos“ mokytojams koordinatė Rita Šikšnienė akcentavo, kad projekto metu dalyviai ir mentoriai bendravo ne tik tarpusavyje, tačiau noriai savo išbandytais metodais bei patirtimi dalijosi ir viešuose projekto renginiuose, kurie buvo skirti visiems antikorupcijos tema besidomintiems mokytojams ir dėstytojams. Šių renginių metu dalyviai ir mentoriai skaitė net 30 pranešimų.

Džiugu, kad daugelis dalyvių išreiškė norą projekto veiklose dalyvauti ir kitais mokslo metais – tęsti ir plėsti pradėtas veiklas ne tik su moksleiviais, tačiau aktyviau įtraukti mokytojus, mokinių tėvelius ar net miesto mokyklų bendruomenes.

2022–2023 mokslo metais „Skaidrumo akademijos“ mokytojams programą baigė:

  • Kristina Banienė, Vilniaus Ozo gimnazijos ir Sofijos Kovalevskajos gimnazijos ekonomikos ir geografijos vyr. mokytoja,
  • Modesta Barakauskaitė, Klaipėdos Martyno Mažvydo progimnazijos lietuvių kalbos ir literatūros mokytoja,
  • Mažena Kondratovič, Vilniaus automechanikos ir verslo mokyklos profesijos vyr. mokytoja,
  • Audrius Mickevičius, Gruzdžių gimnazijos istorijos mokytojas,
  • Ingrida Rabačiauskaitė, Panevėžio „Vyturio“ progimnazijos etikos mokytoja, karjeros specialistė,
  • Jolita Stadalninkaitė, Vilniaus Fabijoniškių gimnazijos istorijos mokytoja,
  • Žydronė Stankevičienė, Jonavos Senamiesčio gimnazijos geografijos ir ekonomikos mokytoja,
  • Kristina Švitrienė, Lazdijų Motiejaus Gustaičio gimnazijos istorijos, pilietiškumo pagrindų mokytoja,
  • Vaida Valiuvienė, Kauno „Santaros“ gimnazijos ir Kauno Kazio Griniaus progimnazijos informacinių technologijų, ekonomikos mokytoja.

Šiems pedagogams padėjo 8 mentoriai – doc. dr. Rita Toleikienė, doc. dr. Vita Juknevičienė, mokytojai Ramutė Zorienė, Eglė Naimavičienė, Daiva Kytrienė, Nijolė Partauskienė, Inga Vainorienė-Marauskė, Olivijus Spitrys.

2023–2024 mokslo metų pradžioje Lietuvos bendrojo ugdymo ir profesinių mokyklų pedagogai vėl bus kviečiami prisijungti prie programos bendruomenės ir tapti jos dalyviais, mentoriais arba bičiuliais.

Programos tikslas – paskatinti kryptingą antikorupcinio sąmoningumo ugdymo diegimą ugdymo įstaigose ir sukurti erdvę, kurioje mokytojai su „Skaidrumo akademijos“ pagalba galėtų tobulinti savo kompetencijas antikorupcinio sąmoningumo ugdymo srityje.

Daugiau nuotraukų „Skaidrumo akademijos” LinkedIn puslapyje.

„Skaidrumo akademijos“ naujienos

Prenumeruokite ir sužinokite pirmieji!

Palaukite...

Dėkojame už prenumeratą!