Pedagogams pristatytos mokinių antikorupcinio sąmoningumo ugdymo galimybės

„Skaidrumo akademija“ mokytojams 2023 m. lapkričio 14 d. organizavo nuotolinį renginį „Antikorupcinio sąmoningumo ugdymas: 6 perspektyvos“, kuriame dalyvavo daugiau kaip 700 Lietuvos bendrojo ugdymo ir profesinių mokyklų pedagogų.

Renginio metu lektoriai kvietė mokytojus į mokinių antikorupcinio sąmoningumo ugdymo galimybes pažvelgti iš įvairių perspektyvų ir pasidalino savo įžvalgomis kaip pamokose ar popamokinėje veikloje galima paprastai ir įdomiai kalbėti skaidrumo, sąžiningumo, antikorupcijos temomis.

„Džiaugiamės matydami, kad jau antrus metus veikianti „Skaidrumo akademijos“ programa mokytojams pritraukia tiek daug šia tema besidominčių pedagogų. Mokykla turi labai didelę reikšmę ugdant mokinių vertybinius pagrindus, todėl taiklūs pavyzdžiai gali įkvėpti jaunimą laikytis sąžiningumo normų, suprasti savo vaidmenį ir atsakomybę prieš artimą aplinką ir visuomenę“ – sakė Rita Šikšnienė, Specialiųjų tyrimų tarnybos Antikorupcinio švietimo skyriaus atstovė.

„Transparency International“ Lietuvos skyriaus atstovas Sergejus Muravjovas pabrėžė, kad stiprinant skaidrumą prasminga pasitelkti elgsenos mokslus, juk svarbiausias tikslas, kad žmonių vertybės, žinios, nuomonė, supratimas apie korupcijos žalą ir skaidrumo principų svarbą liktų ne tik gerų ketinimų lygmenyje, bet virstų ir elgesiu.

Istorikas Povilas Andrius Stepavičius apžvelgė XVII amžiaus Vilniaus gyventojų socialinę aplinką, sveikatos apsaugą, viešosios tvarkos palaikymą bei atkreipė dėmesį į skirtumus su dabartinėmis sąlygomis. Tolimesnė istorinė perspektyva leidžia matyti įvykusią didžiulę pažangą, kuriant skaidresnę viešųjų paslaugų sistemą, kurią kartais sunkiau pamatyti žvelgiant tik iš šių laikų perspektyvos.

„Jaunimui būdingos modernaus pasaulio vertybės ir gyvenimo būdas. Tad ir antikorupcinį jaunimo potencialą galima ugdyti inovatyviai – skatinant jaunimo kūrybinį mąstymą, netradicinių sprendimų ir galimybių kūrimą. Vedamas žaismingu keliu jaunimas pats gali atrasti pačius įdomiausius antikorupcinės temos nagrinėjimo būdus“ – mintimis apie antikorupciniam ugdymui tinkantį Šešių mąstymo skrybėlių metodą dalijosi doc. dr. Vita Juknevičienė, Vilniaus universiteto Šiaulių akademijos lektorė.

„Skaidrumo akademija“ mokytojams – tikslinė programa, pagal kurią Lietuvos bendrojo ugdymo ir profesinių mokyklų mokytojai bei kitų sričių profesionalai, turintys žinių ir kompetencijų mokinių antikorupcinio sąmoningumo ugdymo srityje, keičiasi gerąja praktika. Prie programos šiais mokslo metais jau prisijungė daugiau kaip 150 pedagogų iš visos Lietuvos. Iš jų 11 tapo dalyviais, 11 – jų mentoriais, kurie vienerius mokslo metus dalinsis savo patirtimi ir stiprins antikorupcinį ugdymą pamokose ir mokykloje, o kiti pedagogai pagal galimybes dalyvaus „Skaidrumo akademijos“ organizuojamose veiklose.

Renginio įrašas

Renginio pranešimai:

„Skaidrumo akademijos“ naujienos

Prenumeruokite ir sužinokite pirmieji!

Palaukite...

Dėkojame už prenumeratą!