„Skaidrumo akademija“ – nauja galimybė skaidriam verslui

Šiandien nuotoliniame renginyje pristatyta Specialiųjų tyrimų tarnybos (STT) įgyvendinamos iniciatyvos „Skaidrumo akademija“ ir skaidraus verslo iniciatyvos „Baltoji banga“ naujovė –  nuo šiol „Skaidrumo akademija“ dalyvėmis galės tapti skaidraus verslo siekiančios įmonės.

Dvi iniciatyvos: „Skaidrumo akademija“ ir  „Baltoji banga“ vienija jėgas ir ragina verslą jungtis bei siekti aukštesnių skaidrumo standartų, užtikrinti sąžiningą konkurenciją, atsakingą ir garbingą santykį su klientais, partneriais ir valstybe. Renginyje pristatytas modelis, pagal kurį privataus sektoriaus įmonės turės galimybę įsitraukti į „Skaidrumo akademijos“ veiklą, antikorupcinės aplinkos kūrimą, gauti tam reikalingą ekspertinę pagalbą, o taip pat pasidalinti savo gerąja patirtimi kuriant skaidrų verslą su kitomis įmonėmis.

Įmonės, norinčios sustiprinti savo atsparumą korupcijai, turės užpildyti specialų klausimyną, kuris leis įvertinti įmonių įgyvendinamas priemones ir veiklas, didinančias jų skaidrumą, o taip pat ir skaidrumo spragas, kurios taisytinos ir dėl kurių reikalinga „Skaidrumo akademija“ mentorių pagalba. Įmonėms, kurios sustiprins savo atsparumą korupcijai, bus siūloma tapti kitų įmonių, siekiančių skaidraus verslo, mentorėmis bei perduoti savo gerąją patirtį.

Renginyje sveikinimo žodžius tarė Lietuvos Respublikos Prezidento patarėjas Darius Urbonas ir Investors‘ Forum vykdomoji direktorė Rūta Skyrienė.

„Prezidento iniciatyva prieš daugiau nei vienerius metus startavusios Skaidrumo akademijos veikla rodo, kad suvienyti talentai, įžvalgos ir entuziazmas siekti skaidresnės aplinkos bet kurioje valstybės gyvenimo sferoje, gali duoti puikių vaisių. Gerovės valstybė niekaip nesuderinama su korupcija, neskaidrumu ir piktnaudžiavimu su kuriuo, deja, šiandien kartais dar susiduria Lietuvos gyventojai ir verslas valstybės bei savivaldybių institucijose. Norint tai pakeisti vien tik valstybės institucijų pastangų nepakaks – būtinas kuo platesnis visų įsitraukimas. Tad belieka tik pasveikinti ir palinkėti sėkmės į Skaidrumo akademijos veiklą įsiliejančiam naujam partneriui, kurio indėlis kuriant skaidresnę Lietuvą, tikiu, taps puikiu viešojo ir privataus sektorių bendradarbiavimo pavyzdžiu“, – sakė Prezidento patarėjas Darius Urbonas.      

„Džiaugiamės, kad Skaidrumo akademijos iniciatyva sėkmingai gyvuoja ir plečia savo veiklos sritis, prie jos jau gali prisijungti skaidrumo standartų siekiantis verslas. Dabar 43 viešojo sektoriaus dalyviai veikia „Skaidrumo akademijos“ veikloje, kurie nori kurti korupcijai atsparią aplinką savo institucijose ir organizacijose. Tikiu, kad projektas pritrauks nemažą būrį verslo įmonių ir suteiks šioms įmonėms pridėtinę vertę bei naudą“, – teigė Žydrūnas Bartkus, STT direktorius.

„Šiemet išaugęs gyventojų požiūrio į įmonių skaidrumą įvertis ir visuomenės apklausos rodo, kad gyventojams, ypač jaunajai kartai, skaidrus verslas ir atsakingas asmeninis elgesys tampa vis svarbesnis, – sakė „Baltosios bangos“ iniciatorių „Investuotojų forumo“ vykdančioji direktorė, renginio moderatorė Rūta Skyrienė. – Gyventojai yra pasirengę prisiimti ir skaidrumo kaštus – mokėti daugiau skaidrioms ir atsakingoms įmonėms. Tai labai svarbu dabartinio karo ir augančių ekonominių rizikų akivaizdoje, kuomet stiprus, skaidrus ir atsakingas verslas yra pagrindinė jėga, kurianti ir mūsų valstybės gerovę, ir prisidedanti prie pagalbos Ukrainai“.

Renginyje pristatyta naujoji privataus sektoriaus įmonių įtraukimo į antikorupcinės aplinkos kūrimą koncepcija ir pasidalinta įmonių patirtimi, kurios jau yra įsitraukusios į „Baltosios bangos“ ir „Skaidrumo akademijos“ veiklas. Baltosios bangos įmonės-narės UAB „Pliusai“ atstovas įvardijo argumentus kodėl verslas turi veikti skaidriai ir sąžiningai, o kitos iniciatyvos narės AB „Telia“ atstovės pasidalijo patirtimi kuriant skaidrią aplinką įmonėje. Taip pat savo įmonės skaidrumo kūrimo patirtimi „Skaidrumo akademija“ veikloje pasidalijo jos dalyvė – AB „Klaipėdos vanduo“.

Įmonės, kurios yra pasiryžusios aktyviai kurti skaidrią aplinką ar padėti tą daryti kitoms įmonėms ir norėtų tapti Skaidrumo akademijos narėmis, kviečiame užpildyti anketą.

„Skaidrumo akademija“ – tai gerosios antikorupcinės praktikos mainų vieta, kur didžiausią patirtį sukaupę ir aukščiausią kompetenciją turintys skaidrumo standartų ekspertai dalijasi patirtimi ir patarimais, kaip organizacijoje kurti korupcijai atsparią aplinką. Skaidrumo akademijos gerųjų patirčių mainus inicijuoja Lietuvos Respublikos Prezidentas. Skaidrumo akademijos organizatorius – STT. Daugiau informacijos – https://skaidrumoakademija.lt/.

Pristatymai:

Renginio įrašą rasite čia.

„Skaidrumo akademijos“ naujienos

Prenumeruokite ir sužinokite pirmieji!

Palaukite...

Dėkojame už prenumeratą!