Šiandien vyko iniciatyvos „Skaidrumo akademija“ nuotolinis renginys „Korupcijai atsparūs teisės aktai. Kaip tą pasiekti?“. Renginyje dalyvavo daugiau nei 350 asmenų, kurie savo įstaigose ar įmonėse atsakingi už skaidrios aplinkos kūrimą bei teisės aktų antikorupcinį vertinimą.
Savo ekspertinėmis žiniomis pasidalino Teisingumo ministerijos Korupcijos prevencijos ir vidaus tyrimų skyriaus vedėja Jolanta Bernotaitė, kuri papasakojo apie teisės aktų antikorupcinio vertinimo taisykles ir reguliavimo naujoves, Specialiųjų tyrimų tarnybos (STT) Korupcijos prevencijos valdybos Antikorupcinio vertinimo skyriaus vadovas Mindaugas Guščius pristatė STT atliekamo teisės aktų antikorupcinio vertinimo aspektus, nustatomas pagrindines rizikas ir tendencijas, o Švietimo, mokslo ir sporto ministerijos Organizacijos vystymo skyriaus atstovas Arvydas Vaitiekėnas pristatė, kokių veiksmų imasi ministerija siekdama užtikrinti efektyvų šios priemonės atlikimą. Renginį moderavo Edvinas Chorostinas, „Skaidrumo akademijos“ programos koordinatorius.
Pagrindiniai renginio akcentai:
- Teisės aktų antikorupcinis vertinimas nėra vien tik tam skirtos pažymos užpildymas – tai kompleksinė priemonė, apimanti ir įstaigos darbuotojų informuotumą, švietimą, konsultavimą bei tarpusavio bendradarbiavimą teisėkūros procese.
- Korupcijai atsparių teisės aktų užtikrinimas padeda ne tik identifikuoti korupcijos rizikos veiksnius teisės aktuose, bet taip pat padeda užkirsti galimybę jiems atsirasti dar pradiniame teisėkūros etape, išvengti ydingo teisinio reguliavimo ir jo pasekmių visuomenei, didinti visuomenės pasitikėjimą rengiamais ir priimtais teisės aktais.
- Praktikoje susiduriama su įvairaus pobūdžio teisės aktais, todėl kartais būna sudėtinga įvertinti būtinybę atlikti jų antikorupcinį vertinimą.
- Tinkamai atlikti teisės aktų antikorupcinį vertinimą gali pagelbėti Norminių teisės aktų projektų antikorupcinio vertinimo metodologinės gairės.
Renginio pranešimai: