„Skaidrumo akademijos“ renginyje apie antikorupcinės aplinkos kūrimą pristatytos EBPO rekomendacijos

Šiandien vyko iniciatyvos „Skaidrumo akademija“ nuotolinis renginys „EBPO: kaip kurti antikorupcinę aplinką valstybės valdomose įmonėse?”. Renginys buvo skirtas valstybės ir savivaldybių valdomų įmonių atstovams, kuriame rekomendacijas apie antikorupcinės aplinkos kūrimą teikė Ekonominio bendradarbiavimo ir plėtros organizacijos (EBPO) atstovas.

Renginio metu dalyviams sveikinimo žodį sakė STT direktorius Žydrūnas Bartkus. Ekonomikos ir inovacijų ministerijos Įmonių politikos departamento direktorius Vaidotas Rudokas pristatė valstybės valdomų įmonių pertvarką, padėsiančią didinti skaidrumą ir efektyvumą šiose įmonėse, naujausių skaidrumo gairių pakeitimų apžvalgą bei kuriamą antikorupcinės aplinkos valstybės ir savivaldybių valdomose įmonėse vadovą.

Renginyje dalyvavo EBPO atstovė Alison McMeekin, kuri pristatė aktualiausią informaciją apie antikorupcinės aplinkos kūrimą valstybės ir savivaldybių valdomose įmonėse, o taip pat ir apie šias įmones kontroliuojančių institucijų vaidmenį. Po pranešimo vyko klausimų-atsakymų sesija, kurios metu renginio dalyviai uždavė rūpimus klausimus. Renginį moderavo „Skaidrumo akademijos“ nepriklausomas ekspertas Liudas Jurkonis.

Pristatydama EBPO skaidrumo standartus ir įrankius, skirtus padidinti valstybės ir savivaldybių valdomų įmonių atsparumą korupcijai, EBPO atstovė Alison McMeekin apibūdino dažniausiai pasitaikančius korupcijos iššūkius, su kuriais susiduria šių įmonių ir jas valdančių valstybės ir savivaldybių institucijų atstovai, rekomenduojamus būdus ir priemones juos spręsti, o taip pat pristatė įvairių valstybių praktiką sprendžiant su korupcija susijusias problemas. Ekspertės pristatytas EBPO skaidrumo gaires, kartu su „Įgyvendinimo vadovu“ galima rasti EBPO svetainėje.

Tai jau 8-asis „Skaidrumo akademijos“ gerosios patirties apsikeitimo renginys. Renginiuose apie antikorupcinės politikos kūrimą viešosiose įstaigose ir savivaldybėse, dovanų politiką ir viešuosius pirkimus dalyvavo beveik 1 500 viešojo ir privataus sektorių atstovų.

EBPO atstovės Alison McMeekin pristatymas.

Renginio įrašas

https://www.stt.lt/data/public/thumbnails/2021/06/resize_920x616_ebpo-ekspertes-rekomendacijos-sa.png

„Skaidrumo akademijos“ naujienos

Prenumeruokite ir sužinokite pirmieji!

Palaukite...

Dėkojame už prenumeratą!