Skaidrumo akademijos renginyje diskutuota apie antikorupcinės politikos kūrimą

Šiandien „Skaidrumo akademijos“ nuotoliniame renginyje „Antikorupcinės politikos kūrimas: iššūkiai ir galimybės“ dalyvavo daugiau kaip 140 centrinės valdžios institucijų atstovų. Korupcijos prevencijos patirtimi pasidalino Specialiųjų tyrimų tarnybos (STT), VšĮ Transporto kompetencijų agentūros, UAB „Toksika” bei VĮ „Oro navigacija“, Valstybinės ligonių kasos (VLK) prie SAM ir AB „Ignitis grupė“ atstovai.

Diskusijoje sveikinimo žodį tarė Lietuvos Respublikos Prezidento vyriausiasis patarėjas Darius Kuliešius, STT atstovė pristatė teorinius korupcijos prevencijos planavimo dokumentų klausimus, o valstybės institucijų bei valdomų įmonių atstovai pasidalino patirtimi ir aptarė praktinius aspektus kuriant ir įgyvendinant antikorupcinę politiką organizacijose.

STT atstovė Olga Meškienė akcentavo, kad nėra universalaus vaisto, kuris padėtų sukurti antikorupcinę aplinką. Institucijų vadovai, norėdami užtikrinti ilgalaikę ir kryptingą korupcijos prevencijos sistemą, gali pasirinkti jiems tinkamiausią korupcijai atsparios aplinkos kūrimo priemonę, kuri padės efektyviausiai nustatyti tikslus ir duoti geriausius rezultatus. „Korupcijos prevencijos programos ir jų įgyvendinimo planai gali padėti identifikuoti įstaigos problemas, tinkamai suplanuoti veiklas, nustatyti jų įgyvendinimo terminus bei atsakingus asmenis. Taip pat būtina stebėti, ar priemonės buvo veiksmingos, o galbūt reikia jas keisti“, – sakė STT atstovė O. Meškienė.

„Nulinės dovanų politikos įvedimą įstaigoje prilyginčiau užkietėjusio rūkaliaus visiškam nikotino atsisakymui. Pradžioje pasireiškia abstinencijos simptomai. Tačiau noriu pabrėžti, kad VšĮ Transporto kompetencijų agentūra šį iššūkį garbingai atlaikė“, – savo įžvalgomis dalinosi agentūros atstovas Ruslanas Turskis.

„Tvarios ir sėkmingos veiklos pagrindas – skaidrumas. Ir jis nepasiekiamas paruošus tik vieną tvarką ar politiką. Tai yra ilgas ir duobėtas kelias, kurį reikia pradėti eiti nuo pirmo, svarbiausio žingsnio – pakeisti savo ir visos komandos požiūrį bei mąstymą“, – kalbėjo UAB „Toksika“ bei VĮ „Oro navigacija“ valdybų narys Dangirutis Janušas.

Valstybinės ligonių kasos atstovė Neringa Lipskienė teigė, kad pas juos skaidri aplinka yra kuriama pasitikėjimo pagrindu. „Aiškiai įvardindami kokio elgesio modelių laikomės bei ko netoleruojame, siekiame, kad tiek vadovai, tiek darbuotojai laikytųsi vienodos skaidrumo politikos, netoleruotų korupcinio elgesio, piktnaudžiavimo viešųjų pirkimų srityje bei dovanų politikoje ir laikytųsi bendrų elgesio standartų valdant interesų konfliktus“, – teigė N. Lipskienė.

O Aurimas Navys minėjo, kad AB „Ignitis grupėje“ einama ne prižiūrėtojo ir baudėjo, o konsultanto, patarėjo ir mentoriaus keliu. „Didžiausias iššūkis, kuris laukia kuriant antikorupcinę vadybos sistemą yra ne pagauti ar nubausti nesąžiningai besielgiantį darbuotoją, bet padaryti viską, kad jis būtų motyvuotas elgtis dorai, pats rodytų kitiems pavyzdį ir sudrausmintų klystančius“, – sakė A. Navys.

Artimiausiu metu planuojamas tokio pobūdžio renginys savivaldybėms ir jų organizacijoms.

Skaidrumo akademija – tai gerosios antikorupcinės praktikos mainų vieta, kur didžiausią patirtį sukaupę ir aukščiausią kompetenciją turintys skaidrumo standartų ekspertai dalijasi patirtimi ir patarimais, kaip organizacijoje kurti korupcijai atsparią aplinką. Daugiau informacijos ir dalyvio anketa – www.skaidrumoakademija.lt ir Skaidrumo akademijos LinkedIn.

Renginyje dalyvavo 144 dalyviai, renginio įvertinimas – 9,3 balo.

Visi apklausos dalyviai išreiškė norą ateityje dalyvauti ir kituose “Skaidrumo akademijos” organizuojamuose renginiuose.

https://www.stt.lt/data/public/uploads/2021/02/kvietimas-sa-vasario-4-d.png

Renginio pristatymai:

„Skaidrumo akademijos“ naujienos

Prenumeruokite ir sužinokite pirmieji!

Palaukite...

Dėkojame už prenumeratą!