Švietimo bendruomenė aptarė antruosius „Skaidrumo akademijos“ mokytojams metus

2024 m. gegužės 15 d. daugiau kaip 400 švietimo bendruomenės narių uždarė antruosius „Skaidrumo akademijos“ mokytojams metus, šią programą 2023–2024 mokslo metais sėkmingai baigė 8 pedagogai.

Renginio dalyvius pasveikino Specialiųjų tyrimų tarnybos direktoriaus pavaduotojas Elanas Jablonskas ir pabrėžė, kad mokytojų ir mokyklos vaidmuo formuojant jaunimo vertybes, pilietiškumą, kultūrą, nuostatas itin svarbus bei kvietė visus prisiminti, kad valstybė prasideda nuo mokyklos.

Vilniaus universiteto Šiaulių akademijos lektorė, „Skaidrumo akademijos“ mentorė doc. dr. Rita Toleikienė pristatė tarptautinio jaunimo tyrimo rezultatus apie jaunų žmonių suvokimą, požiūrį į korupciją ir elgesį Europos Sąjungos kontekste. Tyrime dalyvavo Lietuvos, Vokietijos ir Ispanijos jaunimas. „Šiandien jaunimas aiškiai supranta, kad korupcija kenkia verslui, ekonomikai ir šalies vystymuisi, tačiau sunkiau suvokia korupcijos grėsmę asmeniniam gyvenimui“, – teigė mokslininkė ir pabrėžė, kad į tai svarbu atkreipti dėmesį kuriant antikorupcines priemones, vykdant antikorupcinį ugdymą.

„Transparency International“ Lietuvos skyriaus (TILS) vadovė Ingrida Kalinauskienė atkreipė dėmesį, kad antikorupcinis ugdymas mokyklose vis dar išlieka labiau progine nei integralia ugdymo veikla. TILS vadovė renginio dalyviams pristatė 2023 metais vykdytos Lietuvos mokyklų apklausos apie antikorupcinį ugdymą rezultatus. Norint sėkmingai įgyvendinti antikorupcinį ugdymą, I. Kalinauskienė rekomendavo mokykloms nusimatyti aiškius, pamatuojamus, įgyvendinamus tikslus, jų sėkmės rodiklius, periodiškai įtraukti mokinius į diskusijas apie sąžiningumą ir skaidrumą bei sudaryti sąlygas mokiniams dalyvauti sprendimų priėmimo procese mokykloje.

Antrojoje renginio dalyje apžvelgti 2023–2024 „Skaidrumo akademijos“ mokytojams programos mokslo metai.  „Vertinant antruosius veiklos metus, galime pasidžiaugti, kad projektas tampa tęstiniu. Džiugina, kad pedagogai vis daugiau dėmesio skiria veiklų planavimui, aktyviau integruoja antikorupcinį ugdymą į mokomuosius dalykus, dirba su įvairaus amžiaus mokiniais, taip pat ir pradinukais, domisi naujais ugdymo metodais, noriai naudoja sukurtas antikorupcinio ugdymo priemones“, – metus apibendrino „Skaidrumo akademijos“ mokytojams koordinatorė, Specialiųjų tyrimų tarnybos Antikorupcinio švietimo skyriaus atstovė Rita Šikšnienė.

Programos dalyvių ir mentorių nuomone, dalyvavimas veiklose suteikė galimybę susipažinti su bendraminčiais, leido atrasti ir įvaldyti naujų antikorupcinio ugdymo metodų ir priemonių, tobulėti patiems, suteikti žinių mokiniams, formuoti jų sąžiningumo, pilietiškumo vertybes, įtraukti į įvairias veiklas mokyklos bendruomenę. Dauguma dalyvių ir mentorių mato prasmę ir toliau tęsti vykdytas veiklas bei dalyvauti „Skaidrumo akademijos“ mokytojams programoje.

2023–2024 mokslo metais „Skaidrumo akademijos“ mokytojams programą baigė:

  • Jolita Baltrūnaitė, Vilniaus „Minties“ gimnazijos istorijos mokytoja metodininkė
  • Jūratė Černevičienė, Plungės Senamiesčio mokyklos matematikos ir ekonomikos mokytoja
  • Rasa Gabalė, Kauno dailės gimnazijos bibliotekininkė
  • Ina Jakubėnienė, Plungės rajono Liepijų mokyklos dailės ir technologijų mokytoja
  • Vijolė Korolkova, Joniškio „Saulės“ pagrindinės mokyklos pradinių klasių mokytoja
  • Edita Pilvinienė, Jonavos Justino Vareikio progimnazijos etikos mokytoja
  • Monika Simaitienė, Žemaičių Kalvarijos Motiejaus Valančiaus gimnazijos istorijos, pilietiškumo pagrindų mokytoja
  • Asta Stipinienė, Pasvalio Petro Vileišio gimnazijos direktoriaus pavaduotoja, ekonomikos mokytoja

Šiems pedagogams padėjo 11 mentorių – doc. dr. Rita Toleikienė, doc. dr. Vita Juknevičienė, mokytojai Modesta Barakauskaitė, Audronė Baronienė, Daiva Kytrienė, Nijolė Miliauskaitė, Olivijus Spitrys, Žydronė Stankevičienė, Ramutė Zorienė, Inga Vainorienė.

Per 2022–2024 mokslo metus prie „Skaidrumo akademijos“ programos mokytojams savanoriškai prisijungė daugiau nei 140 pedagogų iš visos Lietuvos, surengta 16 gerosios praktikos mainų renginių, skaityta 60 pranešimų. Seminaruose ir mokymų dirbtuvėse dalyvavo daugiau kaip 5 600 Lietuvos bendrojo ugdymo ir profesinių mokyklų mokytojų.

„Skaidrumo akademija“ mokytojams – tikslinė programa, pagal kurią Lietuvos bendrojo ugdymo ir profesinių mokyklų mokytojai bei kitų sričių profesionalai, turintys žinių ir kompetencijų mokinių antikorupcinio sąmoningumo ugdymo srityje, turi galimybę keistis gerąja praktika.

RENGINIO ĮRAŠAS

„Skaidrumo akademijos“ naujienos

Prenumeruokite ir sužinokite pirmieji!

Palaukite...

Dėkojame už prenumeratą!