Tarptautinės antikorupcijos konferencijos renginiai atviri visuomenei

Kviečiame „Skaidrumo akademija“ bendruomenės narius aplankyti atvirus Tarptautinės antikorupcijos konferencijos (IACC 2024) renginius: filmų festivalį „Films4Transparency“ ir „Break free!“ aktyvizmo, muzikos ir kino festivalį.

Birželio mėnesį Lietuva suvienys viso pasaulio skaidrumo architektus į Tarptautinę antikorupcijos konferenciją (IACC 2024) – svarbiausią ir didžiausią pasaulyje forumą, suburiantį kovos su korupcija ekspertus, politikos formuotojus, praktikus, akademinę bendruomenę. 21-oji IACC vyks birželio 18–21 d. Lietuvos parodų ir kongresų centre LITEXPO.

„Organizuojama didžiausia pasaulyje antikorupcijos konferencija suvienys ne tik šios srities ekspertus ir aktyvistus, bet ir kvies visuomenę susiburti. Jei norime tikėtis reikšmingų pokyčių, diskusijos mums visiems svarbiais klausimais turi vykti įvairiose auditorijose. Kviečiu dalyvauti ir nelikti abejingiems“, – sako Specialiųjų tyrimų tarnybos direktorius Linas Pernavas.

Dar prieš konferenciją, birželio 16 d., prasidėsiantis filmų festivalis kvies diskutuoti visuomenei jautriais klausimais, kurie bus keliami ir IACC 2024: kodėl tie, kas nesilaiko taisyklių dažnai išvengia atsakomybės, kaip apsaugosime tuos, kurie gina demokratiją, kas nutinka, kai susivienijame prieš neteisybę ir pan.

Vilniečiai ir miesto svečiai kviečiami į kino centrą „Skalvija“ birželio 16, 17, 18 ir 19 dienomis, kur vyks šių dokumentinių filmų peržiūros: „Didysis melas“, „Aš esu Berta“, „Grobis“ ir „Tylos būsena“. Filmai bus rodomi originalo kalbomis su titrais lietuvių ir anglų kalbomis. Po peržiūrų dalyvių lauks susitikimai ir diskusijos su režisieriais ir kitais kviestiniais svečiais. Daugiau informacijos apie filmus ir bilietus galite rasti čia.

Vilniuje vykstančią pasaulinę antikorupcijos konferenciją vainikuos visuomenei atviras nemokamas renginys – birželio 21 d. 17 val. Lukiškių kalėjimas 2.0. atvers duris „Break free!“ aktyvizmo, muzikos ir kino festivaliui. Dalyvaujantys bus kviečiami išsilaisvinti nuo apatijos ir stereotipų, diskutuoti ir linksmintis su muzika, kuri įkvepia vienytis, imtis pokyčių.

„Break free!“ festivalyje lauks dokumentinio filmo „Atsitiktinė prezidentė“ nacionalinė premjera, po kurios dalyviai bus kviečiami dalyvauti diskusijoje su Oskarui nominuotais kūrėjais Mike Lerner ir Martin Herring bei pagrindine filmo heroje – Sviatlana Cichanouskaja. Muzikinėje programoje – „Antikvariniai Kašpirovskio dantys“, ukrainiečių merginų rock-pop grupė „The Sixsters“, dainininkė aktyvistė iš Nigerijos Cill Soul ir afro-electro atlikėjas Faith Mussa iš Malavio. Visa festivalio programa čia, registracija nemokamam dalyvavimui čia.

IACC – tai svarbiausias pasaulinis antikorupcinis forumas, siekiantis kovoti su didžiausiomis korupcijos grėsmėmis šiuolaikiniame pasaulyje bei nuo 1983 m. sėkmingai darantis įtaką pasaulinei politinei ir ekonominei darbotvarkei. Kas dvejus metus IACC organizuojama vis kitoje pasaulio šalyje: 2022 metais IACC vyko JAV, 2020 m. – Pietų Korėjoje, 2018 m. – Danijoje, 2016 m. – Panamoje, 2015 m. – Malaizijoje, 2012 m. – Brazilijoje.

„Skaidrumo akademijos“ naujienos

Prenumeruokite ir sužinokite pirmieji!

Palaukite...

Dėkojame už prenumeratą!