Atvirų duomenų nauda didinant skaidrumą

Šiuo metu daug kalbama apie duomenų atvėrimo būtinybę siekiant priimti aiškius, pagrįstus ir visuomenei suprantamus sprendimus. Atviri duomenys skatina skaidrumą, atskaitingumą, pasitikėjimą valdžia, šalies ekonomikos plėtojimą. Tačiau kokius duomenis, kokia apimtimi ir kokiais būdais reikėtų atverti visuomenei bei kokią apčiuopiamą naudą tai gali suteikti?

Siekiant atsakyti į šiuos klausimus, renginyje bus diskutuojama apie atvirų duomenų panaudojimo galimybes, bus pristatyti sprendimai duomenims atverti, o taip pat pristatytos organizacijų patirtys atveriant duomenis visuomenei, turėtus iššūkius ir turimus rezultatus. Savo įžvalgas pateiks Informacinės visuomenės plėtros komiteto, VĮ „Registrų centras“, Vilniaus miesto ir Šiaulių miesto savivaldybių atstovai:

  • Julius Belickas, Informacinės visuomenės plėtros komiteto Skaitmeninės aplinkos skyriaus patarėjas;
  • Adrijus Jusas, VĮ „Registrų centras“ Strateginio vystymo direktorius;
  • Eglė Radvilė, Vilniaus m. savivaldybė, SĮ „Vilniaus planas“ Intelektualių sprendimų ir duomenų valdymo skyriaus vadovė;
  • Audrius Butkus, Šiaulių miesto savivaldybės Administracijos Bendrųjų reikalų skyriaus Informacinių technologijų poskyrio atstovas.

Nuotolinis renginys vyks per „MS Teams“ platformą, numatoma trukmė – 1,5 val. Į renginį kviečiame registruotis iki vasario 10 d. (imtinai) užpildant šią anketą.

Data

2022-02-11
Praėjęs!

Laikas

10:00 - 11:30

Komentarai uždrausti.

„Skaidrumo akademijos“ naujienos

Prenumeruokite ir sužinokite pirmieji!

Palaukite...

Dėkojame už prenumeratą!