Metodinis leidinys: „Antikorupcinis ugdymas bendrojo ugdymo mokykloje“

Profesionali metodinė priemonė padės pasisemti teorinių žinių, rekomendacijų, kokių ugdymo tikslų galima siekti su skirtingo amžiaus moksleiviais.

Antikorupcinio ugdymo metodinės priemonės tikslas – atskleidus korupcijos problemos esmę ir jos rizikos mažinimo prielaidas, pristatyti antikorupcinio ugdymo bendrojo ugdymo mokyklose praktines rekomendacijas.

Šios metodinės priemonės autoriai siekė pateikti korupcijos sampratos, priežasčių ir pasekmių teorinius aspektus, pristatyti empirinių tyrimų rezultatus ir teisinį reguliavimą, bei pateikti praktinius antikorupcinio ugdymo metodų taikymo pavyzdžius, kurie padėtų plėtoti mokinių žinias apie korupcijos apraiškas, ugdyti jų gebėjimus atpažinti korupcijos atvejus bei formuoti nepakantumo korupcijai nuostatas bendrojo ugdymo mokykloje.


.

Interaktyvi mokymosi sistema – Skaidrumo ženklelis

Skaidrumo ženklelio platformą rasi galima: www.skaidrumozenklelis.lt

Skaidrumo ženklelio platformos tikslas – sudaryti sąlygas moksleiviams plėsti žinias apie korupcijos reiškinį ir neigiamas jo pasekmes, stiprinti antikorupcinį sąmoningumą.

Platformoje galima įgyti žinių ir spręsti testus šiomis temomis:
korupcijos reiškinys (esmė, priežastys, požymiai);
korupcijos keliamas pavojus ir pasekmės;
korupcija kasdienėse situacijose;
pilietinės visuomenės vertybės.
REKOMENDUOJAME: vyresnių klasių moksleiviams, individualiam, tobulėjimui, pamokoms.


.

Stalo žaidimas „Antikoruptika“

Antikoruptika – priemonė pedagogams žaismingai ir patrauklia forma ugdyti mokinių vertybes, ypač sąžiningumą ir antikorupcinį sąmoningumą.

🔵 Žaidėjai susidurs su įvairiomis viešojo gyvenimo situacijomis, kviečiančiomis svarstyti, ką galima padaryti, kad prisidėtume prie gyvenimo gerovės valstybėje ir bendrojo gėrio saugojimo.

🔵 „Antikoruptika“ kviečia žaidėją leistis į nuotykį ir istorijas iš tikro gyvenimo. Tai žaidimas apie šalia mūsų esančius didvyrius, kurie kasdieniais sprendimais aplink mus kuria saugumą, stiprina pasitikėjimą ir sąžiningumu nugali neteisybę.

📌 Ši priemonė skirta antikorupcinio ugdymo veikla užsiimančioms ar planuojančioms užsiimti mokykloms.

Šis stalo žaidimas yra viena iš STT įgyvendintų 2021 m. vykusio hakatono idėjų. Tai buvo pirmasis antikorupcinės aplinkos stiprinimo hakatonas Lietuvoje, kurį STT organizavo kartu su Ignitis grupe.


.

Stendas Valstybės pažinimo centre – Skaidrink Lietuvą!

Edukacinio stendo „Skaidrink Lietuvą!“ tikslas – išryškinti visuomenės bei kiekvieno piliečio įsitraukimo į Lietuvos skaidrinimo procesą reikšmę ir svarbą bei paskatinti imti iniciatyvos. Lankytojas kviečiamas žaisti žaidimą, įsijausti į sudėtingas situacijas, patarti jų veikėjams ir taip prisidėti skaidrinant Lietuvą.

Žaidimo metu kviečiama susipažinti su antikorupcinio švietimo priemonėmis, skaidrumą puoselėjančiomis organizacijomis ir iniciatyvomis bei dalintis savo idėjomis ir istorijomis. Stendas aktualus moksleiviams, studentams, mokytojams, jauniesiems profesionalams, šeimoms ir visiems Lietuvos valstybės piliečiams.

Užsisakyk edukacinį užsiėmimą klasei!
Kad stendo aplankymas būtų dar labiau įtraukiantis – Valstybės pažinimo centro komanda parengė edukacinį užsiėmimą įvairių klasių moksleiviams. Daugiau informacijos apie edukacinė užsiėmimą

Interaktyvus edukacinis stendas nuo 2021 m. gruodžio 7 d. iki 2022 m. lapkričio 30 d. eksponuojamas Valstybės pažinimo centre (Totorių g. 28, Vilnius).

Valstybės pažinimo centro darbo laikas ir lankytojų priėmimas: II–V 9–16 val., (reikalinga išankstinė registracija telefonu +370 682 50754 arba el. paštu registracija.vpc@prezidentas.lt), VI–VII 11–18 val. (paskutiniai lankytojai įleidžiami 17 val., išankstinė registracija nereikalinga).


_

„Antikorupcijos tema įveikiama ir pradinukams?!“


.

„Mokinių antikorupcinio sąmoningumo ugdymas: 10 praktinių pavyzdžių“


.

„Antikorupcinio sąmoningumo ugdymas mokykloje: aktualiai, paprastai, žaismingai“

Antikorupcinio ugdymo metodinės ir edukacinės priemonės