Apie viešųjų ir privačių interesų derinimą diskutavo beveik 300 viešojo sektoriaus atstovų

Šiandien vyko iniciatyvos „Skaidrumo akademija“ nuotolinis renginys „Viešieji ir privatūs interesai – kas tai ir kaip juos valdyti?“, kuriame patirtimi dalijosi Specialiųjų tyrimų tarnybos (STT), Vyriausiosios tarnybinės etikos komisijos, „Transparency International“ Lietuvos skyriaus, Lietuvos transporto saugos administracijos (LTSA) ir VĮ „Registrų centras“ atstovai. Nuotolinėje diskusijoje dalyvavo beveik 300 atstovų iš įvairių viešojo sektoriaus institucijų.

Diskusiją moderavo „Transparency International“ Lietuvos skyriaus vadovas Sergejus Muravjovas, renginio pranešėjai pasidalijo viešųjų ir privačių interesų derinimo valstybės tarnyboje patirtimi ir aptarė praktinius jų įgyvendinimo aspektus.

„Man regis, pats laikas suprasti, ar interesus valdome geriau nei anksčiau, juk pernai įsigaliojo nauja interesų deklaravimo tvarka, o šiemet atsirado privačių interesų registras PINREG. Labai norėčiau, kad atsakymą į šį klausimą galėtume grįsti pirminiais kolegų iš VTEK ir kitų įstaigų skelbiamais duomenimis, kuriuos galėtume lyginti tarpusavyje ir gretinti su kitais antikorupciniais rodikliais. Būtent toks veikimas man – naujos kartos korupcijos prevencija“, – teigė Sergejus Muravjovas, „Transparency International“ Lietuvos skyriaus vadovas.

„Visiškai normalu, kad kartais kyla grėsmė patekti į interesų konflikto situaciją, svarbiausia tokiais atvejais – mokėti ją tinkamai suvaldyti“, – sakė Virginija Aleksejūnė, Vyriausiosios tarnybinės etikos komisijos Prevencijos skyriaus vadovė.

„LTSA viešieji ir privatūs interesai yra valdomi, nes įstaigoje kuriama atsakinga aplinka, ugdomi atsakingi darbuotojai, suprantantys interesų valdymo svarbą, turinčią įtakos tiek paties darbuotojo, tiek įstaigos reputacijai bei visuomenės pasitikėjimui”, – teigė Laura Baltulienė, Lietuvos transporto saugos administracijos Teisės ir rizikų valdymo skyriaus patarėja.

STT Korupcijos prevencijos valdybos atstovas Linas Zasimavičius teigė, kad žmogus yra socialinė būtybė ir visiškai normalu yra turėti daug privačių interesų. Tai taip pat normalu, kaip ir darbdaviui (ar tai būtų privatus verslas, ar valstybė) tikėtis iš savo pavaldinių sąžiningumo, siekiant valstybės/verslo interesų. „Viešųjų-privačių interesų valdymas svarbus tuo, kad darbuotojas gali laisvai atlikti savo funkcijas, nebijodamas, kad jo priimami sprendimai gali pridaryti žalos tiek sau pačiam, tiek organizacijai. Darbdavys, valdydamas interesų konfliktų rizikas, taip pat gali būti ramus, kad pavaldiniai atlieka savo darbą geriausiai pagal turimą kompetenciją, taip pat mažėja tikimybė patirti žalą organizacijos reputacijai, finansams, kompetencijai, mikroklimatui”, – teigė L. Zasimavičius.

Renginio pranešėjas Giedrius Cininas, VĮ „Registrų centras“ Prevencijos departamento vadovas, teigė „Darbo santykiai turi būti grindžiami abipusiu pasitikėjimu ir sąžiningu elgesiu. Pareiga elgtis sąžiningai kyla iš lojalumo darbdaviui pareigos. Lygiai taip pat žmonės turėtų pasitikėti savo valstybe ir jos institucijomis bei tarnautojais. Gyventojai gali pagrįstai tikėtis, kad valstybės tarnyboje dirbantys asmenys atstovaus viešuosius, o ne savo privačius interesus. Vienas iš efektyviausių būdų tam pasitikėjimui įgyti yra sąžiningas elgesys ir asmeninių interesų atskleidimas“.

Renginio įrašas

Renginio pristatymai:

„Skaidrumo akademijos“ naujienos

Prenumeruokite ir sužinokite pirmieji!

Palaukite...

Dėkojame už prenumeratą!