„Skaidrumo akademijos“ ir skaidraus verslo iniciatyvos „Baltoji banga“ organizuotame nuotoliniame renginyje „Skaidrumas versle – pareiga ar nauda?“ dalyvavo Lietuvos įmonių atstovai, atsakingi už korupcijos prevencijos priemonių įgyvendinimą bei skaidraus verslo vystymą. Savo įžvalgomis pasidalijo Specialiųjų tyrimų tarnybos, „Transparency International“ Lietuvos skyriaus, UAB „Circle K Lietuva“ ir AB „SEB bankas“ atstovai.
„Transparency International“ Lietuvos skyriaus atstovė Ieva Dunčikaitė papasakojo apie privataus sektoriaus skaidrumo vertinimą ir jo rezultatus, Specialiųjų tyrimų tarnybos (STT) atstovė Viktorija Tervydė pristatė STT parengtas Korupcijai atsparios aplinkos kūrimo gaires verslui, o UAB „Circle K Lietuva“ atstovė Margarita Plešakienė ir AB „SEB bankas“ atstovė Edita Blažė papasakojo, kokių veiksmų imasi jų atstovaujamos įmonės siekdamos didesnio verslo skaidrumo ir kokia to nauda.
„Džiaugiuosi, kad didžiausios įmonės Lietuvoje vis dažniau supranta, kad veikti skaidriai apsimoka, nes skaidri ir aiški įmonės politika kasdieninėje veikloje reikalauja mažiau kontrolės mechanizmų, didina investuotojų ir klientų pasitikėjimą. Norėtųsi, kad ir savivaldybių įmonės, kurios yra arčiausiai žmonių, taip pat dažniau rodytų gerąjį skaidrumo pavyzdį, kartu su darbuotojais ne tik aiškiai įsivertintų galimas su korupcija susijusias rizikas, bet ir matuotų, ar su jomis tvarkosi geriau nei pernai,” – teigė Ieva Dunčikaitė, „Transparency International“ Lietuvos skyriaus atstovė.
„Stebint „Lietuvos korupcijos žemėlapio“ tyrimuose, kokią įtaką privatus sektorius gali padaryti sprendimų priėmimui Lietuvoje, negalima paneigti, kad privatus verslas yra viena iš svarbiausių grupių, galinčių prisidėti prie korupcijai atsparios aplinkos kūrimo valstybėje, iš vienos pusės užtikrindamas skaidrius ir korupcijai atsparius procesus savo viduje, iš kitos – pareikšdamas nulinės tolerancijos korupcijai poziciją santykyje su kitais. Matome augantį verslo norą prisidėti prie antikorupcinės aplinkos kūrimo ir džiaugiamės galėdami padėti tai įgyvendinti,“ – sakė Viktorija Tervydė STT Korupcijos prevencijos valdybos pareigūnė.
„Savo veikloje vadovaujamės aukščiausiu skaidrumo ir etikos reikalavimus įtvirtinančiu „Alimentation Couche – Tard., Inc“ Etikos kodeksu. Esame įsitikinę, kad tik etiška ir visiškai skaidri veikla tinkamai atspindi grupės vertybes ir atsakomybę visuomenei,“ – teigė Margarita Plešakienė, UAB „Circle K Lietuva“ atstovė.
„Atitikties kultūra yra neatsiejama nuo skaidrumo kultūros. Tačiau ar organizaciją, turinčią stiprią ir efektyvią atitikties kultūrą jau galima vadinti skaidria? Visuomenės pasitikėjimas ir nepriekaištinga reputacija yra gyvybiškai svarbūs daugeliui organizacijų, o to pasiekti galima tik turint aukščiausius elgesio ir etikos standartus bei taikant tinkamas skaidrumo užtikrinimo priemones,“ – sakė Edita Blažė, AB „SEB bankas“ atstovė.