Jungtinių Tautų specialiojoje sesijoje prieš korupciją – lietuviški akcentai

Šią savaitę į Niujorke vykstančią Jungtinių Tautų Generalinės asamblėjos specialiąją sesiją prieš korupciją renkasi viso pasaulio lyderiai. Joje nuotoliniu būdu dalyvauja ir Lietuvos delegacija, kurios sudėtyje – STT direktorius Žydrūnas Bartkus ir direktoriaus pavaduotojas Egidijus Radzevičius. O sesiją lydinčiuose papildomuose renginiuose lietuvišką iniciatyvą „Skaidrumo akademija“ dalyviams iš viso pasaulio pristatys STT direktoriaus pavaduotoja Rūta Kaziliūnaitė.

Specialioji Generalinės asamblėjos sesija dėl iššūkių ir priemonių siekiant užkirsti kelią korupcijai ir stiprinti tarptautinį bendradarbiavimą vyksta 2021 m. birželio 2-4 d. Jungtinių Tautų (JT) būstinėje Niujorke.

„Specialioji Jungtinių Tautų Generalinės asamblėjos sesija, dedikuota kovai su korupcija, rodo tarptautinės bendruomenės ryžtą sutelkti pastangas stiprinant kovą su šiuo reiškiniu. O Baltijos šalių glaudus bendradarbiavimas ir geroji patirtis mažinant korupciją yra aktualūs daugelio pasaulio regionų atstovams“, – sakė STT direktorius Žydrūnas Bartkus.

Specialioji sesija suteiks galimybę vyriausybių atstovams įvertinti pasaulines pastangas ir įsipareigojimus bei rasti sprendimus kaip užkirsti kelią korupcijai. Specialioji sesija taip pat prisidės skatinant šalis visapusiškai ir veiksmingai įgyvendinti JT konvenciją prieš korupciją, be kita ko, dalijantis gerąja patirtimi ir išmoktomis pamokomis. Tris dienas truksiančią specialiąją sesiją sudarys plenariniai posėdžiai, vyksiantys JT Generalinės asamblėjos salėje. Be to, sesijos metu bus priimta glausta ir į veiksmus orientuota politinė deklaracija.

Išsamią informaciją apie specialiąją sesiją ir jos pasirengimo procesą galite rasti čia: www.ungass2021.org.

Greta pagrindinės programos specialiąją sesiją lydi ir papildomi renginiai, kuriuos organizuoja įvairios pasaulio valstybės ir tarptautinės organizacijos. Vienas iš jų – Lietuvos, Latvijos ir Lenkijos antikorupcinių institucijų bendras renginys „Didinant viešojo sektoriaus skaidrumą: regioninė perspektyva ir geroji patirtis“, kuris vyks birželio 2 d. 20 val. Lietuvos laiku.

„Ši sesija – tai unikali galimybė spręsti korupcijos klausimą tarptautiniu lygmeniu. Visuomenėms vis labiau suprantant žalą, kurią korupcija daro piliečiams ir visuomenei, poreikis užtikrinti valstybės pareigūnų ir viešųjų institucijų skaidrumą yra kaip niekad aktualus. Vienas iš galimų sprendimų – tokios iniciatyvos kaip lietuviškoji „Skaidrumo akademija“, – sakė STT direktoriaus pavaduotoja Rūta Kaziliūnaitė.

Šiame renginyje įžvalgomis apie pasaulinę skaidrumo didinimo perspektyvą dalinsis JT narkotikų ir nusikaltimų biuro vyresnysis patarėjas antikorupcijos klausimais Tim Steele. O trys šalys iš to paties regiono pasidalins savo patirtimi apie tris skirtingas veiklas, kuriomis stiprinamas viešojo sektoriaus skaidrumas ir antikorupcinis potencialas. Lietuva pristatys „Skaidrumo akademiją“ ir pasiektą pažangą nuo jos įkūrimo 2020 m., Latvija pristatys kaip veikia viešųjų įstaigų vidaus kontrolės sistema, Lenkija pasidalins savo ilgamete patirtimi rengiant e-mokymosi kursus valstybės pareigūnams.

Žiūrėti sesijos vaizdo transliaciją galima čia.

Visa papildomų renginių, skirtų kovai su korupcija, programa yra čia.

„Skaidrumo akademijos“ naujienos

Prenumeruokite ir sužinokite pirmieji!

Palaukite...

Dėkojame už prenumeratą!