Pasidalinta patirtimi, kaip didinti darbuotojų antikorupcinį sąmoningumą

Šiandien vyko iniciatyvos „Skaidrumo akademija“ nuotolinis renginys „Kaip didinti darbuotojų antikorupcinį sąmoningumą?“, kuriame dalyvavo daugiau kaip 350 Lietuvos viešojo sektoriaus įstaigų ir įmonių atstovų. Pranešėjai pasidalijo gerosios praktikos pavyzdžiais, savo įžvalgomis ir patirtimi.

Renginyje buvo akcentuojama, kad antikorupcinis darbuotojų sąmoningumas turi būti kiekvienos skaidrios organizacijos pagrindas. „Net jei negalime įsivaizduoti, nereiškia, kad tai negali nutikti!“ Įstaigai investuoti į darbuotojų sąmoningumą, sąmoningumo ugdymą yra labai svarbu, nes sąmoningumas mus moko dirbti dėmesingiau, budriau, mąsliau, atsakingiau, turint tikrą supratimą ir gebant save valdyti įvairiose situacijose“, – kalbėjo Laura Baltulienė, Lietuvos transporto saugos administracijos Teisės ir rizikų valdymo skyriaus patarėja.

„Nėra vienos panacėjos antikorupcinio sąmoningumo didinimui. Turime nuolat derinti skirtingas veiklas ir jų formas, matuoti poveikį, daryti pamatuotas įžvalgas ir nuolat tobulėti.“, – teigė Benas Aldakauskas, Specialiųjų tyrimų tarnybos Antikorupcinio švietimo skyriaus vadovas.

Pabrėžta, kad ypač didelę reikšmę darbuotojų antikorupciniam sąmoningumo lygiui turi organizacijos vadovo valia, aiškiai išreikšta pozicija ir pavyzdys netoleruoti korupcijos. „Skaidrumas yra esminė meistriškumo sąlyga, o korupcija išdarko viską, prie ko jai leidžiama prisiliesti. Praėjo laikai, kuomet galėjome toleruoti pakišas medicinoje lyg menamą dėkingumą. Jeigu norime kitokios ateities, į ją turime žengti ryžtingai“, – sakė Joniškio ligoninės direktorius Martynas Gedminas.

Renginį moderavo Edvinas Chorostinas, STT Veiklos administravimo valdybos vadovo pavaduotojas. Su pranešėjų pristatymais galite susipažinti čia:

  • Beno Aldakausko, Specialiųjų tyrimų tarnybos Antikorupcinio švietimo skyriaus vadovo pristatymas;
  • Lauros Baltulienės, Lietuvos transporto saugos administracijos Teisės ir rizikų valdymo skyriaus patarėjos pristatymas;
  • Martyno Gedmino, Joniškio ligoninės direktoriaus pristatymas.

RENGINIO ĮRAŠAS

„Skaidrumo akademijos“ naujienos

Prenumeruokite ir sužinokite pirmieji!

Palaukite...

Dėkojame už prenumeratą!