Pedagogai pasidalijo patirtimi kaip antikorupcinį ugdymą diegti pradinėse klasėse

Balandžio 3 d. įvyko „Skaidrumo akademijos“ programos mokytojams renginys „Praktikos ir patarimai apie pradinukų antikorupcinį ugdymą“. Jame dalyvavo daugiau kaip 450 pedagogų ir švietimo bendruomenės narių.

Tai jau antrasis „Skaidrumo akademijos“ mokytojams renginys, skirtas antikorupcinio sąmoningumo stiprinimo temai pradinėse ir priešmokyklinio ugdymo klasėse.

„Nors prieš kelerius metus tik atsargiai galvojome apie „Skaidrumo akademijos“ renginius mokytojams, šiandien galime pasidžiaugti matydami, kad savo patirtimi apie nuoseklų skaidrumo, antikorupcinio sąmoningumo tematikos plėtojimą mokyklose dalijasi ne tik vyresniųjų, bet ir priešmokyklinio bei pradinio ugdymo klasių mokytojai. Tai rodo šios temos svarbą, diskusijų brandą ir labai reikšmingą tarpusavio bendravimą dalijantis patirtimi“, – sakė Specialiųjų tyrimų tarnybos direktoriaus pavaduotojas Egidijus Radzevičius.

Renginyje pristatyta Vilniaus Fabijoniškių gimnazijoje įgyvendinta iniciatyva – „Skaidrumo laboratorija“. Jos koordinatorė „Skaidrumo akademijos“ mokytojams mentorė, Vilniaus Fabijoniškių ir Vilniaus „Minties“ gimnazijų istorijos mokytoja Jolita Stadalninkaitė dalijosi, kad iniciatyva užgimė mokyklos Antikorupcijos komisijoje apsisprendus, kad tikslinga ir reikalinga antikorupcines temas kryptingai nagrinėti jau nuo pradinių klasių. Prie projekto prisidėjo skirtingų disciplinų (istorijos, pilietinio ugdymo, socialinis pedagogas, psichologas, pradinių klasių) pedagogai. „Supratome, kad tokių veiklų metu labai svarbus tampa bendruomenės sutelktumas, pedagogų dalinimasis patirtimi, bendrystės jausmas, kuris padeda dar labiau įtraukti mokinius į pokalbius apie vertybes ir sąžiningumą, skatina jų domėjimąsi naujovėms“, – apibendrindama iniciatyvą kalbėjo J. Stadalninkaitė.

Valstybės pažinimo centre vykstančias edukacijas skaidrumo temomis pristatė šio centro edukacinių užsiėmimų vadovas Mantas Kuizinas. Pranešėjas patarė mokiniams pilietiškumo, sąžiningumo temą pristatyti paprastai ir suprantamai, naudoti kasdieniškas ir atpažįstamas situacijas, įtraukti mokinius į diskusijas. „Labai svarbu, kad mokiniams pristatant aktualią temą, mokytojai nestokotų optimizmo ir tikėjimo nagrinėjama tema“, – atkreipė dėmesį Mantas Kuizinas.

Konkrečiais pavyzdžiais, kaip antikorupcijos temą su pradinukais gvildenti suprantamai, įdomiai ir paveikiai, dalinosi Širvintų pradinės mokyklos pedagogės: Aušra Lebedevienė, Lena Vaitkūnienė, Ramunė Savickienė, Lena Ivanauskienė, Vitalija Šapurienė, Rasa Gudeikienė, kurios kartu su antikorupcinės programos pradinukams sumanytoja ir iniciatore mokytoja eksperte Nijole Miliauskaite jau antrus metus pristato išbandytas veiklas, į kurias įsitraukia visa mokyklos bendruomenė.

Pranešimų metu mokytojos atkreipė dėmesį, kad gebėjimas valdyti emocijas ir elgesį nėra įgimtas, todėl būtina nuo mažumės padėti vaikui išmokti kontroliuoti savo elgesį, suteikti galimybę pačiam atsakyti už savo veiksmus ir suprasti, kad sąžiningumas, taisyklių laikymasis gyvenime yra labai svarbūs. Įvairių kasdienių situacijų, literatūros kūrinių, pasakų, pasakėčių, patarlių, komiksų, filmukų nagrinėjimas su mokiniais leidžia jiems suprantamai ir žaismingai perteikti iš pirmo žvilgsnio sudėtingą antikorupcijos temą.

Renginio įrašą rasite čia.

„Skaidrumo akademijos“ naujienos

Prenumeruokite ir sužinokite pirmieji!

Palaukite...

Dėkojame už prenumeratą!