Renginyje mokytojams pristatytas žaismingas ir netradicinis antikorupcinio sąmoningumo ugdymas

„Skaidrumo akademija“ mokytojams kartu su Lietuvos mokinių neformaliojo švietimo centru organizavo nuotolinį seminarą „Antikorupcinio sąmoningumo ugdymas mokykloje: aktualiai, paprastai, žaismingai“. Renginyje dalyvavo daugiau kaip 230 mokytojų iš įvairių Lietuvos mokyklų.

Šis seminaras buvo skirtas „Skaidrumo akademijos“ mokytojams nariams, taip pat visiems Lietuvos bendrojo ugdymo ir profesinių mokyklų mokytojams (ypač pilietinio ugdymo, istorijos, dorinio ugdymo, ekonomikos, teisės ir kt.), kuriems aktuali mokinių antikorupcinio sąmoningumo ugdymo tema.

Seminaro metu ekspertai dalijosi teorinėmis žiniomis, rekomendacijomis, praktiniais pavyzdžiais, kaip mokinių antikorupcinį sąmoningumą diegti ugdymo procese. Praktinės užduotys šį kartą vyko netradiciškai  – dalyviai atlikdami užduotis naudojo LEGO kaladėles ir kitus konstruktorius.

„Džiaugiamės matydami, kad mokytojai itin susidomėję antikorupcinio sąmoningumo ugdymo tema. Viena vertus, tai atskleidžia poreikį kokybiškiems mokymams ir priemonėms, antra vertus dar kartą primena, kokią stiprią atsakomybę mokytojai jaučia dėl mokinių ateities, jų vertybių ir antikorupcinio sąmoningumo“, – teigė Lina Kančytė, Specialiųjų tyrimų tarnybos Antikorupcinio švietimo skyriaus atstovė.

Mykolo Romerio universiteto doc. dr. Andrius Sprindžiūnas atkreipė dėmesį, kad antikorupcinis ugdymas turi būti pagrįstas moralinėmis ir pilietinėmis vertybėmis.

„Lietuvoje kiekviena karta turi galimybių pilietiškumo raiškai. Šiandien didelis rūpestis yra realijos supančios aplinkui. Jaunimas į tai reaguoja greičiausiai, ieškodamas naujų išeigos būdų. Todėl jis turi turėti ne tik reikiamų žinių, bet būtinas skaidrumo, sąžiningumo vertybines nuostatas“, – sakė dr. Giedrė Misiūnienė, Vytauto Didžiojo universiteto Švietimo akademijos lektorė.

Ar antikorupcinio sąmoningumo ugdymas gali būti žaismingas, nesudėtingas ir prasmingas? Vilniaus universiteto Šiaulių akademijos doc. dr. Rita Toleikienė ir doc. dr. Vita Juknevičienė padėjo seminaro dalyviams išbandyti pasaulyje populiarų metodą LEGO serious play (liet. rimtas LEGO žaidimas). Šis metodas veiksmingas siekiant ugdyti socialinius gebėjimus, kritinį mąstymą, komandinį darbą, taip pat keičiant ar formuojant mokinių nuostatas.

„Skaidrumo akademija“ mokytojams – tikslinė programa, pagal kurią Lietuvos bendrojo ugdymo ir profesinių mokyklų mokytojai bei kitų sričių profesionalai, turintys žinių ir kompetencijų mokinių antikorupcinio sąmoningumo ugdymo srityje, keičiasi gerąja praktika. Prie šios programos jau prisijungė daugiau kaip 80 pedagogų iš visos Lietuvos. Iš jų 10 tapo dalyviais, 8 – jų mentoriais, kurie vienerius mokslo metus dalinsis savo patirtimi ir stiprins antikorupcinį ugdymą pamokose ir mokykloje, o kiti pedagogai pagal galimybes dalyvaus „Skaidrumo akademija“ veiklose.

„Skaidrumo akademijos“ naujienos

Prenumeruokite ir sužinokite pirmieji!

Palaukite...

Dėkojame už prenumeratą!