„Skaidrumo akademijos“ renginyje buvo pristatyta per 2021–2023 metus dalyvių padaryta pažanga diegiant antikorupcines priemones. Simboliniai sertifikatai įteikti 6 dalyviams, kurie sustiprino savo antikorupcinę aplinką. Trys iš jų jau sutiko tapti naujaisiais mentoriais, kurie savo patirtimi dalinsis su naujais skaidrumo siekiančiais dalyviais.
„Skaidrumo akademijos“ baigimo sertifikatai išduoti už 2021–2023 metų laikotarpiu įdėtas pastangas stiprinant ir diegiant antikorupcinę aplinką stiprinančias priemones savo atstovaujamose organizacijose. Jie buvo įteikti: VĮ „Ignalinos atominė elektrinė“ Prevencijos skyriaus vadovui Vytui Žukovskiui, Nacionalinės žemės tarnybos atstovei Jolitai Talalei, VšĮ „Inovacijų agentūra“ Projektų rizikos ir prevencijos skyriaus vyriausiajai rizikos ekspertei Aurelijai Babiliūtei, Lietuvos probacijos tarnybos direktoriui Romui Ostanavičiui ir Veiklos stebėsenos ir kontrolės skyriaus vyriausiajai specialistei Eglei Martinkėnaitei, Vilniaus miesto savivaldybės administracijos Korupcijos ir nusižengimų prevencijos skyriaus vedėjai Giedrei Ūdraitei ir SĮ „Vilniaus atliekų sistemos administratorius“ direktorei Justei Prunskienei.
Renginyje dalyvius pasveikino Lietuvos Respublikos Prezidento patarėjas Darius Urbonas ir Specialiųjų tyrimų tarnybos direktoriaus pavaduotojai Egidijus Radzevičius ir Rūta Kaziliūnaitė, iniciatyvos dalyvių rezultatų apibendrinimą pristatė „Skaidrumo akademijos“ kuratorius Edvinas Chorostinas.
„Labai džiaugiuosi, kad Prezidento iniciatyva įkurta Skaidrumo akademija plečiasi ir toliau auga į jos veiklą įsitraukiančių institucijų skaičius. Ir ne tik institucijų, kurios pasirengusios keistis, bet ir institucijų, kurios gali pasidalinti savo gerąja patirtimi. Skaidrumas yra neįkainojama vertybė. Ją puoselėjančios ir branginančios organizacijos laikui bėgant gali džiaugtis įgytu pasitikėjimu, tvariu augimu, brandžia, kompetentinga ir nuolat tobulėjančia bendruomene. Skaidrumo akademija yra puikus partneris to siekiantiems,“ – sakė Respublikos Prezidento patarėjas Darius Urbonas.
„Džiaugiamės, kad ši iniciatyva sėkmingai gyvuoja ir įvairios viešojo ir privataus sektoriaus institucijos gali šioje platformoje sustiprinti savo antikorupcinę aplinką ir pasidalinti savo sukaupta patirtimi. Organizacijoms susidūrus su įvairiais skaidrumo iššūkiais yra itin svarbu nenutraukiamai dirbti su antikorupcinės aplinkos stiprinimu. Gauti sertifikatai liudija, kad už antikorupcinės aplinkos kūrimą atsakingi asmenys gavo žinių ir praktinių patarimų, kaip toliau tobulinti ir įgyvendinti skaidrumo priemones, tačiau ties tuo darbai nesustoja, nes antikorupcinės aplinkos kūrimas yra nuolatinė veikla,“ – sakė Egidijus Radzevičius Specialiųjų tyrimų tarnybos direktoriaus pavaduotojas.
„Skaidrumo akademijos“ dalyvių teigimu, dalyvavimas iniciatyvoje davė galimybę ne tik sužinoti daugiau apie antikorupcinės aplinkos kūrimą ir išmokti įgyvendinti tam reikalingas veiklas bei priemones, o taip pat užmegzti naujus profesinius ryšius su kitomis institucijomis ir būti skaidrumo profesionalų bendruomenės dalimi.
Šiems dalyviams padėjo 6 mentoriai – Giedrius Cininas, Laura Kisieliūtė-Baltulė, Aurimas Kudūkis, Žaneta Navickienė, Rasa Lapukienė ir Andrius Varnelis.
„Skaidrumo akademija“ – tai gerosios antikorupcinės praktikos mainų vieta, kur didžiausią patirtį sukaupę ir aukščiausią kompetenciją turintys skaidrumo standartų ekspertai dalijasi patirtimi ir patarimais, kaip organizacijoje kurti korupcijai atsparią aplinką. Skaidrumo akademijos gerųjų patirčių mainus inicijuoja Lietuvos Respublikos Prezidentas, iniciatyvos organizatorius – STT. „Skaidrumo akademijos“ iniciatyvos pradžia – 2020 m. gruodžio 9 d. Šiuo metu „Skaidrumo akademija“ jungia 50 dalyvių ir 42 mentorius. Iš viso „Skaidrumo akademiją“ jau yra baigę 17 dalyvių.