Renginyje apie dovanų politiką raginta šventes sutikti skaidriau

Vyko iniciatyvos „Skaidrumo akademija“ nuotolinis renginys, skirtas praktiniam dovanų politikos taikymui organizacijose. Ši tema aktuali ne tik artėjant kalėdiniam laikotarpiui, kai yra įprasta teikti ir gauti dovanas, bet ir ištisus metus. Renginyje dalyvavo daugiau nei 1 200 asmenų iš viešojo sektoriaus ir verslo, kuriems aktuali dovanų politikos tema.

Renginio metu didžiausias dėmesys buvo skirtas viešajame sektoriuje dirbantiems asmenims, kuriems teisės aktai numato ribojimus priimti dovanas, kurios yra susijusios su darbinėmis funkcijomis. Aptartas organizacijų vaidmuo tinkamai taikant vidaus politikas dėl dovanų ir jas komunikuojant darbuotojams bei partneriams. Taip pat pristatytas verslo požiūris ir praktika į dovanų politikos klausimus, kai dovanas dovanoja ir gauna privataus sektoriaus atstovai.

Savo ekspertinėmis žiniomis pasidalijo Specialiųjų tyrimų tarnybos imuniteto padalinio vadovas Juozas Berenta, kuris ragino išmokti valstybei dirbantiems asmenims padėkoti be dovanos. Sonata Petniūnaitė, VĮ „Registrų centro“ Prevencijos departamento grupės vadovė, teigė, kad įgyvendinant dovanų politiką, svarbu ne drausti ir bausti, o šviesti ir ugdyti darbuotojų sąmoningumą. Edmundas Bogavičius, VĮ „Regitra“ Korupcijos prevencijos (atitikties) pareigūnas, sakė, kad klientai, norintys darbuotojams padėkoti už gerai atliktą darbą, raginami naudoti kitus padėkos būdus, nesusijusius su dovanomis. AB „Telia Lietuva“ Etikos ir atitikties užtikrinimo pareigūnė Neringa Bogdevičienė pažymėjo, kad artėjant šventiniam laikotarpiui, verta prisiminti esmines verslo dovanų teikimo gaires, tačiau, net ir puikiai žinant atsakingo dovanų teikimo ir jų priėmimo taisykles, nepamiršti svarbiausios – per šventes dalintis rūpesčiu ir dėmesiu kitam.

Pagrindiniai renginio akcentai:

  • Svarbu darbuotojus ne bausti ar drausti imti dovanas, o šviesti ir ugdyti jų sąmoningumą.
  • Pradėtas ikiteisminis tyrimas ar tarnybinis patikrinimas dėl „dovanos“ priėmimo reiškia organizacijos kultūros ir korupcijos prevencijos spragą;
  • Siekiant padėkoti ar pasveikinti, siūloma vietoj dovanų pasakyti „ačiū“, palikti gražų atsiliepimą ar parašyti nuoširdų sveikinimą;
  • Įgyvendinant dovanų politiką, itin svarbi aiški organizacijos tiek vidinė (darbuotojams), tiek išorinė (klientams, partneriams) komunikacija.

Renginio pranešimai:

RENGINIO ĮRAŠAS

„Skaidrumo akademijos“ naujienos

Prenumeruokite ir sužinokite pirmieji!

Palaukite...

Dėkojame už prenumeratą!